Novinky

Nová generace HP dedikovaných serverů

24. října 2012


Master Internet obohatil hostingový trh osmou generací dedikovaných HP serverů. Vlajkovou lodí nové nabídky je velmi bohatá konfigurace HP Proliant 320e za akčních 2222 korun měsíčně.

 

Nová generace Gen8 HP serverů

 

Nově zveřejněná nabídka dedikovaných serverů je kompletně postavena na HP Gen8, která přináší celou řadu zásadních vylepšení. U této generace je totiž poprvé nasazena 22nm mikroarchitektura Ivy Bridge, která umožňuje efektivnější turbo boost (automatické přetaktování) a zároveň má podstatně nižší spotřebu energie. U všech sestav používáme DDR3 paměti na frekvenci 1600 MHz. V kombinaci se zmíněnými Ivy Bridge procesory tak poskytuje téměř dvojnásobný výkon na jednotku spotřeby při provozu serveru. Nová generace HP serverů také nabízí zdokonalené funkce pro správu serverů z libovolného místa iLOv4, které poslouží jako komfortní náhrada za KVM over IP bez nutnosti fyzického připojování. Vylepšené iLO nyní umožňuje zákazníkovi kompletní dohled a konfiguraci hardware včetně RAID.

 

Sestava s drtícím poměrem výkon cena

 

Akční sestava je osazena výkonným procesorem Intel Xeon E3-1220 v2 (Ivy Bridge) s frekvencí 3.1GHz a 8 GB RAM pracující na frekvenci 1600 MHz. Server disponuje celkem 1 TB diskové kapacity (2×500 GB – typicky zrcadleno v RAID 1) s vylepšenou Hot swap technologií, která umožňuje výměnu disku bez jakéhokoli přerušení běhu stroje. V ceně serveru je navíc celá řada užitečných doplňkových služeb.

 

Co vše obsahuje dedikovaný server za 2222 CZK

 

Pronájem serveru je pouze základní součást celé služby. V rámci zmíněného tarifu je navíc prostor pro zálohování dat, ovládací panel pro správu provozovaných projektů, služba externího monitoringu dostupnosti serverových služeb a připojení na dvě nezávislé větve konektivity. Všechny jmenované součásti akční nabídky jsou v rámci agresivní ceny 2222 korun bez DPH. Master Internet u této výjimečné sestavy chce vyjít vstříc také zákazníkům, kteří potřebují základní správu serveru a přidává ke službě měsíčně hodinu práce profesionálních administrátorů dle přání zákazníka – což je zajímavý mezikrok mezi dedikovaným a managed serverem.