Babelnet

Platforma pro bezpečnou komunikaci

Babelnet kombinuje silné kryptografické algoritmy a protokoly pro zajištění autenticity, soukromí a integrity při zasílání i uložení zpráv a dokumentů na počítačích a mobilních zařízeních.

Babelnet zajišťuje šifrovanou komunikaci mezi počítači s Windows nebo MacOS a mobilními zařízeními se systémy iOS, Android a BlackBerry, nezávisle na zařízení, místu a způsobu připojení. Babelnet se jednoduše instaluje na mobilní zařízení a počítače a okamžitě připojí do firemní sítě či cloudu. Firemní instalace umožní komfortní dohled, integraci a správu uživatelů a zařízení.

Babelnet Pro Cloud

Babelnet Pro on-premise umožní napojení na Active Directory, integraci s firemními aplikacemi, webovou administraci a zajistí nejvyšší bezpečnost šifrované komunikace a dat.

Babelnet On-Premise

Vaší komunikaci lze zajistit proti odposlechu a plně administrovat v cloudu prostřednictvím webu při zachování plné bezpečnosti. Umožní vytváření účtů pro zákazníky, partnery a externisty.

Babelnet Lite

Stáhněte si naší bezplatnou online službu pro nekomerční použití. Zachovejte si soukromou a bezpečnou komunikace se svými blízkými a přáteli, proti odposlechu na dálku.

Ceník

Typy
Vlastnosti
Cena
Babel Pro Cloud pro 5 uživatelů
Šifrovaná komunikace, přílohy, možnost integrace pomocí API. Server hostovaný.
1 835 Kč / měsíc
Babel Pro Cloud nad 5 uživatelů
Šifrovaná komunikace, přílohy, možnost integrace pomocí API. Integrace s LDAP / AD. Server on-premise.
Individuálně
Babelnet Lite
Šifrovaná aplikace pro nekomerční účely
Zdarma na App Store a Google Play


Pokud není explicitně uvedeno jinak, veškeré ceny jsou v CZK bez DPH za 1 měsíc.

Co je součástí služby?


Doplňkové služby

Ukázky z aplikace

Babel - Android screen

Babel - Android

Babel - iPhone screen

Babel - iPhoneBabel - Windows screen

Babel - Windows

Babel - Mac OS screen

Babel - Mac OSNa co se nás často ptáte?

 • Babelnet byl od začátku navržen jako bezpečnostní řešení a využívání technologie end to end šifrování a silné kryptografie.

  Babelnet je navržen a vytvořen pro firemní prostředí a použití, umožňuje synchronizaci účtů s firemním LDAP adresářem, integraci s firemními aplikacemi a multifunkčními zařízeními.

  Babelnet využívá technologii Instant Messaging (IM), díky které je efektivnější a rychlejší než standardní způsoby firemní komunikace.

 • Server může být umístěn přímo u zákazníka (při využití služby „on-premise“), nebo hostovaný.

 • Babelnet server importuje účty uživatelů a jejich telefonní čísla z firemního LDAP adresáře, například z Active Directory. Vytvoření a správa uživatelů Babelnet je díky tomu značně zjednodušena. Babelnet server následně umožňuje synchronizovat změny účtů z LDAP (vytvoření, změnu, smazání).

 • Babelnet je na počítačích s OS Windows nebo macOS k dispozici pro firemní uživatele.

 • AES - Advanced Encryption Standard (AES, česky standard pokročilého šifrování) je standardizovaný algoritmus používaný k šifrování dat v informatice. Jedná se o symetrickou blokovou šifru šifrující i dešifrující stejným klíčem data rozdělená do bloků pevně dané délky. AES nahrazuje dříve užívanou šifru DES.

  Diffie-Helman - Standardní metoda asymetrické kryptografie pro nalezení shody na hodnotě kryptografických klíčů.

  End to end šifrování - Každá odesílaná zpráva je zašifrována pomocí blokové šifry AES s náhodně generovaným klíčem Message Key. Message Key je zašifrován klíčem Contact Key, který sdílí odesilatel s příjemcem a připojen ke zprávě. Contact Key je spočítán příjemcem i odesilatelem s použitím standardního algoritmu Diffie-Hellman.

  Kryptografické protokoly

  • S využitím kryptografických algoritmů a klíčů jsou realizovány dále uvedené protokoly.
  • Komunikace s BMS a BAS
  • Transport Layer Security TLS v1.2 podle RFC5246
  • Podání důkazu o držení D-H privátního klíče
  • Důkaz o držení privátního klíče k předložené hodnotě veřejného klíče na základě Diffie-Hellman Proof of Possession podle RFC6955
  • Registrace klienta k BMS
  • One Time Password protokol založený na náhodně generovaném hesle a odvození otisku hesla pomocí PBKDF2 podle nist sp800-132

 • Autorem aplikace je společnost OKsystem a.s.

 • Ano, všechny zprávy jsou uloženy zašifrované v prostředí aplikace Babelnet. Zprávy se dočasně rozšifrují pouze po zadání hesla Babelnet a rozšifrování klíče zařízení.

 • Babelnet je komerční produkt, zákazníci nakupují licence a podporu. Celý produkt je vlastněn a provozován zákazníkem, neobsahuje tudíž skryté financování prostřednictvím reklamy, nebo využívání jakýchkoli informací o uživatelích a jejich datech.

 • Babelnet server importuje účty uživatelů a jejich telefonní čísla z firemního LDAP adresáře, například z Active Directory. Vytvoření a správa uživatelů Babelnet je díky tomu značně zjednodušena. Babelnet server následně umožňuje synchronizovat změny účtů z LDAP (vytvoření, změnu, smazání).

Zaujal vás tento produkt?

Pokud chcete používat tento kontaktní formulář, musíte mít povolený Javascript.

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ