LXC virtualizace – Logo

Technologie

LXC virtualizace

Virtualizace pro nenáročné s nízkými režijními náklady

Technologie LXC je tzv. lightweight virtualizace, tedy virtualizace na úrovni OS. Vytváří tzv. kontejnery, na kterých lze spustit různé linuxové operační systémy.

Vlastnosti LXC virtualizace

Nižší režijní náklady

Narozdíl od plné virtualizace má LXC nízké režijní náklady, takže její chod neubírá tolik hardwarového výkonu fyzického serveru. Díky tomu jsou VPS s LXC mnohem levnější než v případě virtuálních serverů s plnou virtualizací.

Různé linuxové distribuce

Na LXC spustíte různé distribuce operačních systémů od Linuxu. V Masteru nabízíme Debian, Ubuntu nebo CentOS. To umožňuje využívat veškeré balíčky a software, které se pojí s danou distribucí.

Izolované prostředí

Virtualizovaný server za pomocí LXC má vlastní vyhrazenou paměť, CPU i RAM, a je tak izolovaný od VPS jiných zákazníků. Případný problém u jednoho VPS se tak u ostatních zákazníků neprojeví.

Omezené možnosti LXC virtualizace

Možnosti VPS virtualizovaných za pomocí LXC technologie  jsou omezené. Na takových virtuálních serverech například nespustíte Docker a je tak vhodný zejména pro nenáročné projekty, jako webové stránky, menší e-shop nebo běh jednodušších aplikací.

Nabídka VPS s LXC virtualizací

Nabídka VPS s LXC virtualizací

V MasterDC nabízíme VPS s LXC virtualizací, které běží na špičkových serverech Foxconn a Dell. Vybrat si můžete z široké nabídky nebo si nakonfigurovat parametry VPS podle vlastních představ.

Podporované funkce virtualizačních technologií

  Plná virtualizace Virtualizace na úrovni OS
Platformy KVM, Hyper-V a VMware LXC
Vnořená virtualizace ?Vnořená virtualizace umožňuje virtualizovat VPS a vytvořit uvnitř něj další virtuální stroje.
Kontejnerizace (Docker)
Kernelový modul ?Kernelový modul vyžadují některé pokročilejší aplikace a služby jako například DRBD (Distribuovaný replikovaný úložný systém, který využívá jádro linuxové platformy)
Verze kernelu Vlastní Sdílená