Novinky

Natáčení filmu v Master DC Praha

2. října 2013


V Pražském datovém centru se nedávno natáčela část záběrů z komedie Maturita, který míří do kin letos v listopadu. Režisér Maturity Tomáš Houška si vybral datacentrum Master Internet kvůli rozsáhlým a vizuálně moderním prostorám.

 

 

Jak šlo natáčení? Snadné to nebylo

 

Datová centra mají řád a přísné bezpečnostní podmínky. “Kromě toho, že nás někdo stále hlídal na místě, tak si myslím, že je celá scéna natočená asi na dvanácti bezpečnostních kamerách,” směje se Houška. Kdo nikdy nebyl v datacentru, je také obvykle překvapený obrovským hlukem z větráků a klimatizací, které udržují konstantní teplotu a vlhkost, takže si člověk připadá jako na letišti. Natáčet zvuk se tam prakticky nedá. “To je sice pravda,” přiznává Houška, chválí však druhou stranu mince: “myslím ale, že nakonec filmaři byli rádi, když se mohli schovat před vedrem – natáčeli jsme v létě, a když se k červencovému sluníčku přičtou filmová světla, tak jsme měli v obvyklých interiérech pěknou saunu, což v datacentru naštěstí neplatilo.”

 

Proč Master DC Praha?

 

Režisér si pro natáčení vybral Master DC Praha, protože se mu líbila velikost prostor i technické zázemí. “Tohle datacentrum patří k největším v České republice a dýchá tu high-tech atmosféra,” pochvaluje si Houška a dodává: “pro filmaře bylo důležité, že se sem pohodlně vešli s celým štábem i technikou, a že mohli točit i v kancelářích nad datacentrem”