LIS09

Lepší připojení do slovenského SIXu

V rámci vylepšování naší sítě jsme dnes aktivovali 10GE přímý peering s UPC a 10GE záložní trasu do peeringového centra SIX v Bratislavě.


ZÁŘ30

Nový účet pro platby

Rádi bychom vás informovali o novém účtu pro úhradu faktur za služby. Prosíme, abyste nyní směřovali platby na účet číslo 713864001/2010 vedený u společnosti Fio banka, a.s.


SRP31

Platby ze Slovenska

Vycházíme vstříc požadavkům našich slovenských zákazníků a nově umožňujeme posílání plateb za naše služby na účet přímo na Slovensku. Doufáme, že tato novinka zpříjemní užívání našich služeb.


ČVC21

Akce: k housingu 3 měsíce zdarma pro další server

Zveřejnili jsme akční nabídku pro housing serverů. Za každý umístěný zákaznický server nabízíme housing pro další server na 3 měsíce zdarma.


ČVC13

1 Gbps porty pro housing v akci

Do konce srpna nabízíme akční 1Gbps porty pro všechny housingové balíčky. Více informací naleznete v našem ceníku server housingu.


ČVC6

Nové tarify housingu

Dnes jsme zveřejnili nové housingové tarify s neomezenými přenosy dat. Přenosové rychlosti, které v rámci našich standardních tarifů nabízíme, jsou od 100 Mbps až po neuvěřitelných 10 Gbps. Pro více informací navštivte stránku s ceníkem housingu serverů.


DUB15

Divizi telekomunikačních služeb odkoupil Dial Telecom

Dial Telecom, přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, odkoupil divizi velkoprodeje telekomunikačních služeb od společnosti Master Internet, s.r.o. Akvizici v těchto dnech oficiálně stvrdil Krajský soud v Brně zápisem do obchodního rejstříku. Touto transakcí Dial Telecom získal atraktivní klienty z oblasti velkoprodeje telekomunikačních služeb. Společnost Master Internet prodejem získala prostředky k posílení své pozice v oblasti datacenter a hostingových služeb.

"Velkoprodej telekomunikačních služeb již nesplňoval naše očekávání. Chceme se dále soustředit na náš hlavní obchodní záměr, což je serverhosting – pronájem technologií a kolokačního prostoru. Již v průběhu tohoto roku budeme rozšiřovat prostory našich datacenter," komentuje prodej odštěpného závodu Filip Špaček, provozní ředitel Master Internet, s.r.o.

Dial Telecom získal další klienty z oblasti velkoprodeje telekomunikačních služeb. Na základě Smlouvy o prodeji části podniku ze dne 31. března 2010 byl prodán Master Internet, s.r.o., odštěpný závod se sídlem v Brně, společnosti Dial Telecom, a.s. K zápisu do obchodního rejstříku došlo k datu 9. dubna 2010.

"Dial Telecom touto transakcí získal atraktivní klienty, kterým nabídne výhody jedné z největších optických sítí ve střední Evropě," vysvětluje Tomáš Strašák, člen představenstva Dial Telecom, a.s.

"Dial Telecom poskytuje hlasové, datové a internetové služby s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní optické sítě. Velkoobchodně poskytuje trvalé připojení k internetu, virtuální zabezpečené privátní sítě, virtuálního hlasového operátora, nejrůznější typy pronájmů optických vláken, hlasová spojení prostřednictvím IP protokolů, telefonní čísla, jejich přenositelnost a řadu dalších služeb," dodává Tomáš Strašák.

Kromě zmíněné transakce se obě společnosti dohodly na dlouhodobé spolupráci v obou segmentech telekomunikačních služeb.


DUB08

Nová nabídka virtuálních serverů

Dnes jsme zveřejnili novou nabídku virtuálních serverů s akčním tarifem MEDIUM.

Nová nabídka VPS obsahuje tyto novinky:

  • všechny tarify mají téměř dvojnásobné parametry
  • OS Microsoft Windows Server 2008 nabízíme k našim VPS za identickou cenu jako Linux, tj. bez jakéhokoliv příplatku.
  • weboví vývojáři mohou k virtuálnímu serveru využít nabídky partnerského programu Microsoft WebsiteSpark, a získat software v hodnotě desítek tisíc korun zdarma
  • tarif virtuálního serveru MEDIUM je v akci na první půlrok za 245 Kč měsíčně

Více informací o nových tarifech naleznete na stránce s ceníkem virtuálních serverů.


BŘE15

Navyšujeme konektivitu

Dnes jsme navýšili konektivitu do slovenského peeringového centra SIX. Aktuální kapacita propoje z Brna do Bratislavy je tedy 10 GE.


ÚNO12

Vyšší konektivita do NIX

Dvojnásobně jsme navýšili konektivitu do peeringového centra NIX. Aktuální kapacita propoje je 2 x 10 GE.


LED19

Dohoda o prodeji divize telekomunikačních služeb

Telekomunikační skupina Dial Telecom se dohodla na uzavření smlouvy o odkoupení divize velkoprodeje telekomunikačních služeb od společnosti Master Internet, s.r.o. K transakci dojde v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Společnost Master Internet již v uplynulém roce 2009 viditelně snižovala počet distribučních bodů své telekomunikační sítě, a soustředila se spíše na služby datových center. Nynější dohodou se skupinou Dial Telecom se definitivně rozhodla ukončit své působení v oblasti velkoprodeje.

Master Internet díky prodeji získá další prostředky k posílení své pozice v oblasti datacenter a hostingových služeb. "Velkoprodej telekomunikačních služeb přestal splňovat naše očekávání, v posledních dvou letech jsme v tomto segmentu de facto nezvýšili svůj tržní podíl. Naopak již v tomto roce plánujeme další investice do rozšiřování housingových prostor," komentuje provozní ředitel Master Internet Filip Špaček.

"Dial Telecom touto transakcí získá atraktivní klienty, kterým nabídne výhody jedné z největších optických sítí ve střední Evropě," vysvětluje člen představenstva Dial Telecom Tomáš Strašák.

Kromě zmíněné transakce se obě společnosti dohodly na dlouhodobé spolupráci v obou segmentech telekomunikačních služeb.

Akciová společnost Dial Telecom je poskytovatelem komplexního portfolia hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou dostupností po celé České republice prostřednictvím vlastní optické sítě. Délka provozovaných optických tras společnosti Dial Telecom činí v současnosti 4 500 kilometrů v rámci České republiky a 100 km optických tras s přibližně 7 700 km optických vláken v rámci metropolitní sítě v Praze. Je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Dial Telecom.


LED13

Přesun supportu v Master DC Brno

Náš brněnský support v budově Kovotermu na ulici Cejl 20 byl přemístěn do nových kanceláří o patro výše. Nyní tedy zaměstnance podpory zastihnete v šestém patře. Kontaktní údaje zůstávají stejné jako doposud.


Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ