Novinky

Pestrá letní nabídka dedikovaných serverů

4. srpna 2015


Na webu Master Internet je ode dneška dostupná letní nabídka dedikovaných serverů s širokou škálou možných konfigurací. Ceny výkonných strojů startují na necelých čtrnácti set korunách měsíčně bez DPH.

 

Nabídku dedikovaných serverů Dell jsme zcela aktualizovali a nově ji obohatilo několik řad. Řadu Dedicated Dell X1, 2 a 3 jsme postavili na extrémně výkonných strojích Dell PowerEdge R630 se 192 GB RAM, 2×10 jádry procesoru Intel E5-2650 v3 a svižnými disky i ve variantě SSD. Řady D až G s minimálně 2 x 6 jádry CPU a 64 GB operační paměti jsou rovněž koncipovány pro náročné projekty. Všechny servery z těchto řad disponují dvěma zdroji napájení ze dvou nezávislých větví i dvěma síťovými kartami a třetí nezávislou síťovou kartu pro potřeby integrovaného managementu iDRAC v nejvyšší enterprise variantě. Tento nativní management umožňuje vzdálenou správu serveru přes webové rozhraní s použitím SSL, aktivaci vzdálené plochy, připojení virtuální mechaniky a podobně. Další novinkou je pak řada cenově dostupných serverů s označením Dedicated Dell T1, 2 a 3 se 4 jádry CPU a variantami s SSD či SATA disky.

 

Už v minulosti se nám osvědčil tah s nabídkou dedikovaných serverů s mocným nástrojem pro vzdálenou správu v ceně. A proto stejně jako na jaře, zůstává i u Dell serverů rozhraní iDRAC součástí základního balíčku bez dalších příplatků. Z dedikovaných serverů od Master Internet si tak aktuálně vyberou provozovatelé náročných aplikací vyžadujících vysokou dostupnost, ale i začínající startupy. Všechny konfigurace jsou dostupné i v managed verzi rozšířené o správu certifikovanými administrátory Master Internet.