Virtuální desktopy

Virtuální desktopy, neboli tencí klienti, slouží k přístupu koncových uživatelů k potřebným datům. Fungují tak de facto pouze jako prostředky, což s sebou oproti klasickým PC přináší řadu výhod. Díky virtuálním desktopům jsou veškeré aplikace přeneseny do profesionálního datového centra, odkud je prostřednictvím terminálů odebírají jednotliví uživatelé.

Hlavní výhodou je zvýšená bezpečnost a snadná administrace celého řešení. Není potřeba spravovat různá zařízení a desktopy, jediný administrátor se může starat o stovky uživatelů. Data jsou navíc bezpečně uložena v moderním datovém centru a na tenkého klienta se přenáší pouze šifrovaný obsah obrazovky.

Vysoká bezpečnost

Virtuální desktopy vynucují firemní pravidla kdo, kdy a odkud může přistupovat k vybraným aplikacím. Uživatelé se navíc vždy přihlašují pomocí čipové karty a po jejím vyjmutí dojde k pozastavení aktuálního sezení.

Nenáročná administrace

Na rozdíl od stolních počítačů virtuální desktopy nestárnou. Snadno se upgradují a případné poruchy se řeší pouhou výměnou tenkého klienta. V případě chyby tak už nemusíte řešit reinstalaci operačního systému a všech potřebných aplikací, nahrávání dat ze záloh a podobně.

Stop plýtvání časem

Tencí klienti nejenže zvyšují bezpečnost, ale také výkonnost zaměstnanců a minimalizují riziko výskytu nelegálního obsahu na firemních PC. Usnadněte svým zaměstnancům prostřednictvím vhodných služeb práci a sledujte, jak jejich výkonnost stoupá.

Infrastruktura, která nestárne

Aplikace neběží na tenkém klientovi, ale na serveru. Díky tomu není potřeba stanice vyměňovat za novější modely, jako je tomu u osobních počítačů. Virtuální desktopy vyrobené před pěti lety fungují stejně kvalitně a komfortně jako dnes dodávané modely.

Šetrné k životnímu prostředí

Spotřeba Stickfish Raydesk je oproti osobním počítačům dvacetkrát nižší. Tenký klient Sun Ray 2 má při provozu spotřebu pouhé 4W. Kromě šetrnosti k životnímu prostředí tedy přináší výrazné finanční úspory.

Integrace různých operačních systémů

Virtuální desktopy si snadno poradí s různými operačními systémy. Na jednom desktopu tak mohou běžet aplikace MS Windows, Linuxu, Solarisu a dalších.

Problémy kancelářských PC

Běžně se potýkáte s:
  • Poruchovým hardware
  • Malou bezpečností
  • Vysokou spotřebou elektrické energie
  • Nelegálním obsahem
  • Náročnou administrací

Na denním pořádku jsou aktualizace, které obtěžují zaměstnance s vynuceným restartem v nejméně vhodnou chvíli. V případě poruchy musí administrátor často osobně přijít a vyřešit ji, vyměnit vadný díl, nainstalovat operační systém a veškeré aplikace, nakonfigurovat je, nahrát data ze zálohy a doufat, že nic nechybí.

Virtuální desktopy všechny zmíněné problémy řeší. Snadno se upgradují a případné poruchy se řeší pouze výměnou tenkého klienta. Proto jsou pro zjednodušení správy a zvýšení bezpečnosti vhodné zejména do podniků s více zaměstnanci.

Schéma virtuální desktopy

Tenké klienty používají

Zaujala vás možnost kanceláří bez počítačů? Kontaktujte nás

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ