Ceph storage

Udržujte uložená data konzistentní a mějte je vždy po ruce

Pronájem flexibilní softwarově definované storage na technologii Ceph poskytuje široké možnosti konfigurace replikovaného úložiště a eliminuje riziko nedostupnosti dat.

Proč si pronajmout Ceph storage?

01
Vysoká trvanlivost dat

Úložiště poskytuje tzv. data durabilityDurabilita datDurabilita dat (data durability) znamená trvanlivost dat, respektive jejich konzistentnost a odolnost v časevíce. Znamená to, že uložená data budou vždy konzistentní a nepodepíše se na nich třeba selhání disku ani jiná známka poškození.

02
Bez poplatků za requesty

Na rozdíl od nadnárodních cloudových poskytovatelů neúčtujeme poplatky za každý storage request. Udělat jich můžete kolik chcete, výsledná faktura bude ale vždy ve stejné výši.

03
Konektivita 40 Gbps

K dispozici jsou úložiště o minimálně 8 uzlech – fyzických strojích s vyhrazeným výkonem. Každý z nich má celkovou kapacitu konektivity 40 Gbps.

04
Kompatibilita s S3 či K8s

Ceph storage si můžete propojit s Amazon S3 REST API nebo ve formě persistent storage s Kubernetes a OpenShift. Jako bloková storage poslouží pro KVM virtualizaci.

Způsoby využití služby Ceph storage

Bloková RBD storage

Distribuuje data a zátěž mezi několik uzlů a zajišťuje tak vysokou škálovatelnost a výkon.

  • Využít lze pro jakýkoliv podporovaný OS.
  • Ve formě trvalého úložiště (Persistent Storage) odolného proti výpadku se dá připojit ke Kubernetes a OpenShift.
  • Poslouží jako storage pro KVM virtualizace (Proxmox či OpenStack).

Objektová storage s S3

Umožňuje přístup k datům odkudkoli a jejich sdílení napříč platformami.

  • Kompatibilní s Amazon S3 REST API.
  • Poplatek za kapacitu se neodvíjí od počtu storage requestů.
  • Účtovaná částka je pevná a nenavyšuje se.

Co je Ceph?

Ceph je vysoce škálovatelné distribuované řešení nabízející úložiště pro objekty, bloky nebo soubory. Ceph clustery jsou navrženy tak, aby běžely na jakémkoli hardwaru pomocí algoritmu CRUSH (Controlled Replication Under Scalable Hashing) a poskytovaly tak trvalé úložiště pro data. V případě výpadku jednoho úložiště automaticky identifikuje zasažená data a vytvoří novou replikaci tak, aby existoval požadovaný počet kopií.

Nejste si jistí výběrem? Napište nám