Clusterová řešení

Tuto službu typicky navrhujeme zákazníkům, kteří pro svůj projekt vyžadují extrémní dostupnost a výkon. Clusterová řešení jsou tedy ideální volbou pro náročné projekty či e-shopy s vysokou návštěvností. Jádrem služby je takzvaný load balancing, při němž dochází k distribuci zátěže podle kapacity a na jednotlivé servery se replikují identická data. Díky tomu je zajištěn nepřetržitý běh služby, a to i při výpadku serveru, například z důvodu hardwarové závady.

Optimální využití zdrojů

Propojení do clusteru nejenže umožňuje rozložení výkonu, ale také zabraňuje selhání jednoho či více uzlů rozdělením práce mezi ostatní.

Geografická konsolidace serverů

Data umístěná v jedné lokalitě na samostatném serveru se v reálném čase replikují na shodný záložní stroj. Je tak zajištěn nepřetržitý běh služby i při výpadku některé z komponent.

Vysoký výpočetní výkon

Nízký výpočetní výkon často znemožňuje nasazení sofistikovanějších algoritmů. Cluster se navenek jeví jako jeden vysoce výkonný a spolehlivý server, který ustojí i zpracování komplexních úloh a SQL dotazů.

Ideální serverové řešení je takové, o kterém ani nevím, že ho máme. A naše současné od Master Internet se tomuto ideálu velmi blíží. Připomíná se jen fakturací, která je vzhledem ke klidu, který nám řešení přineslo, adekvátní.

Tomáš Richter, obchodní ředitel Kasa.cz

Kam dál?

Možná vás zaujme některá z dalších technologií pro zvýšení dostupnosti vašeho řešení

Replikace

Asynchronní replikace do druhého datacentra – Praha či Brno.

VÍCE O SLUŽBĚ

Disaster Recovery

Detailní plán k urychlení obnovy po havárii.

VÍCE O SLUŽBĚ

Site Recovery

Zálohování do druhé lokality včetně kompletní záložní infrastruktury.

VÍCE O SLUŽBĚ

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ