Managed Windows Cluster

Vysoká dostupnost pro váš Windows server

Architektura Hyper-V clusteru posílí stabilitu služeb provozovaných na operačním systému Windows Server. Díky redundanci a záložním uzlům překlenete závady hardware bez výpadku.

Čtyři důvody pro Windows cluster

01
Automatický failover

Při selhání primárního serveru se provoz automaticky přesměruje na sekundární uzel, takže celé řešení běží dále bez nutnosti zásahu.

02
Vysoká dostupnost

Hyper-V cluster může běžet se všemi aktivními uzly nebo v módu active/passive podle toho, jestli potřebujete distribuovat provozní zátěž nebo mít jistotu bezvýpadkového provozu.

03
Softwarově definovaná storage

Sdílené úložiště vám můžeme zprovoznit ve virtualizované formě, což nevyžaduje žádné další investice do specializovaného hardware.

04
Správa clusteru

Windows cluster vám podle individuálních požadavků navrhneme, implementujeme a zajistíme i následnou údržbu řešení.

Jak může váš Windows cluster vypadat?

Privátní Hyper-V cluster vám sestavíme v bezpečí jednoho z našich datacenter nebo přímo u vás, a to na osvědčeném hardware podporovaném společností Microsoft. Postaráme se také o vysokou dostupnost na všech jeho úrovních.

  • Primární uzel – hlavní server, který je od ostatních oddělený, provádí stěžejní rozhodnutí o umístění nových replik, detekci jednotlivých událostí a reakce na ně.
  • Sekundární uzel – je připraven převzít pracovní zátěž v případě neočekávaného vypnutí primárního uzlu.
  • VM – virtuální instance služby, které se díky failover technologii přesunou na záložní uzel bez narušení provozu a dat.
  • Storage Spaces Direct (S2D) – nástroj pro softwarově definovanou storage umožní zprovoznit sdílené úložiště na lokálních discích v serveru a optimalizuje tak náklady na hardware.
  • Active Directory – o přístup k serverům se stará Active Directory, kterou ve vysoké dostupnosti provozujeme na cloudové platformě MasterDC.
Ikonka

Skupina propojených serverů v rámci Windows Server Failover Cluster zajišťuje vysokou dostupnost aplikací a služeb. Nasazujeme ji proto mimo jiné jako podklad pro SQL server. V případě chyby nebo selhání některého z uzlů pak dochází k automatické obnově a SQL služba běží dále bez výpadků.

Proč do toho jít s námi?

Bezpečnost vašich dat je naší prioritou

Dlouhodobě se soustředíme na ochranu serverů a jejich zabezpečení před útoky. I proto vznikl mezi administrátory bezpečností CSIRTCSIRTCSIRT je označení pro tým řešící bezpečnostní incidenty v sítíchvíce tým, který sdílí informace s ostatními a svou prací se snaží útokům předcházet.

Zkušenosti nabíráme už třetí dekádu

Začali jsme v dobách, kdy Amazon prodával hudbu, Google si zaregistroval doménu a Facebook neexistoval. Od té doby jsme získali řadu zkušeností, z kterých denně těží naši klienti i partneři.

Provozujeme dvě vlastní datová centra

Dvě jsou více než jedno. A že provozujeme datacentra v Praze i Brně oceníte třeba ve chvílích, kdy budete potřebovat zálohovat do sekundární lokality nebo budete hledat další lokalitu pro výstavbu geoclusteruGeoclusterV geoclusteru se data ukládají na dva a více uzlů v geograficky oddělených lokalitáchvíce.

Používáme výhradně certifikovaný hardware

Služby už dlouho stavíme na certifikovaných technologiích od společnosti DELL Technologies. Jako první CSP partner v Česku tak máme přístup k hardware za zvýhodněných podmínek, což se pozitivně promítá i do našich služeb.

Hledáte spolehlivé řešení pro Windows server?

Tomáš Mašija

Obchod Brno

Tomáš Mašija

+420 777 919 800

Obchod Praha

Pavel Makel

+420 773 919 300