Část serveru

Server housing

Bezpečný prostor pro vaše technologie

 • robustní uzamykatelné serverové skříně značky Rittal
 • možnost umístění tower serverů
 • pohodlná dopravní dostupnost vč. parkování

Dvě vlastní datová centra

Dvě jsou více než jedno. Že provozujeme datacentra v Praze i Brně oceníte hlavně ve chvílích, kdy budete potřebovat zálohovat do sekundární lokality nebo budete hledat další lokalitu pro výstavbu geoclusteruGeoclusterV geoclusteru se data ukládají na dva a více uzlů v geograficky oddělených lokalitáchvíce.

Tři dekády zkušeností

Začali jsme v dobách, kdy Amazon prodával hudbu, Google si zaregistroval doménu a Facebook neexistoval. Od té doby jsme získali řadu cenných zkušenosti, z kterých denně těží naši klienti i partneři.

Nadstandardní zabezpečení

Nedotknutelnost vašich dat je prioritou a to se nikdy nezmění. Datová centra máme nadstandardně zabezpečená z fyzického i kybernetického hlediska a používáme AntiDDoS ochranu proti útokům.

Blesková reakce podpory

Když se na serveru objeví problém, je nutné jednat rychle. Garantujeme proto reakci naší technické podpory do 15 minut v kteroukoliv denní i noční dobu. Starosti o svůj hardware tak můžete hodit za hlavu.

Řekli o nás ...

9 let s námi

„Do datacentra MasterDC jsme přestěhovali prakticky všechno a jsme rádi, že nemusíme řešit tuto část našeho businessu.“

Jiří Tobola
ředitel společnosti

Přečíst příběh

Pokročilé nastavení serveru nechte na nás

Zvýšíme výkon, úroveň bezpečnosti a zoptimalizujeme databázi. Zjistěte, s čím dalším vám pomůžeme.

Technická podpora je v datovém centru k dispozici 24/7/365.
Ověřování totožnosti přes krevní řečiště je jeden z nejbezpečnějších způsobů autorizace. Freecooling je ekonomické a ekologické chlazení datového centra.

Vaše data v absolutním bezpečí datového centra

Svěřte své servery profesionálům z datového centra. Zbavíte se tak hluku i starostí a váš hardware bude nadstandardně chráněný.

 • V datových centrech je nonstop přítomna ostraha a technická podpora
 • Bez toho správného krevního řečiště se do našich datových center nikdo nedostane, máme je totiž zabezpečené biometrickou autentizací
 • Prostory jsou také vybavené kamerovým systémem a požárními hlásiči
 • Díky technologii free coolingFree coolingFree cooling je systém ekonomického chlazení datových centervíce a klimatizačním jednotkám chladíme prostory ekologicky a s nižší spotřebou energie
 • Záložní generátory elektřiny, duální konektivita a napájení jsou pro nás samozřejmostí

Nejčastěji vás zajímá...

 • Jak mám určit příkon serveru v konfigurátoru?

  Pokud neznáte příkon svého serveru, obraťte se na nás. Po letech zkušeností s housingem serverů už z technických parametrů dokážeme odhadnout, kolik energie bude měsíčně potřebovat. Při instalaci serveru do datacentra navíc vždy přeměříme reálnou spotřebu wattmetrem.

 • Poskytujete konektivitu bez omezení přenesených dat?

  Ano, poskytujeme. Konektivitu vám můžeme nabídnout s datovým limitem, bez datového limitu, či účtování metodou 95percentil.

 • Jak jste připojení k internetu?

  Naše páteřní síť je postavena na technologii 10ge (10 Gbit Ethernetu). Spoje jsou tvořeny buď jednou, nebo více 10ge linkami. Aktuální kapacita připojení do zahraničí je zajištěna několika samostatnými 10ge linkami. Do peeringového centra NIX, pro přenosy v rámci ČR, jsme připojeni 2x10ge. S velkými sítěmi v ČR (Telefonica O2, UPC atd.) máme navíc přímé peeringové propoje.

 • Budu moct provádět opravy na serveru opravdu kdykoliv?

  Ano, naše datová centra jsou přístupná 24 hodin denně, 365 dní v roce. Vy nebo osoby, které pro přístup k serverům autorizujete, budete moct svůj server přijít kdykoliv zkontrolovat a provést na něm potřebný zásah.

 • Jaký je rozměr rackových skříní?

  Vnitřní rozměry rackových skříní jsou 60 x 100 cm.

 • Mohu k vám umístit i tower server?

  Ano, máme prostory i pro housing tower serverů. Poptat jej můžete ve výšeuvedených konfiguracích.

 • Kolik IP adres je v ceně pronájmu rackové skříně?

  Při pronájmu celého racku (serverová farma) o objemu až 47 U je v ceně služby i 32 IPv4.