Špičkový server Dell

VPS hosting

Virtuálky, co bychom si sami pořídili

 • výkonné a rychlé SSD disky
 • automatické spuštění služby v řádu minut
 • ceny začínají na 144 Kč / měsíc
Tři virtualizační platformy

Každá virtualizační platforma má svá specifika a hodí se pro jiné účely. Proto nabízíme tři odlišné platformy – pro plnou virtualizaci KVM a Hyper-V a pro lightweight virtualizaci LXC.

Okamžité automatické zřízení

Na zřízení svého virtuálního serveru nemusíte čekat. Stačí pár kliků a VPS máte do pár minut připravené k použití.

Blesková reakce podpory

Když se na serveru objeví problém, je nutné jednat rychle. Garantujeme proto reakci naší technické podpory do 15 minut v kteroukoliv denní i noční dobu. Starosti o svůj hardware tak můžete hodit za hlavu.

Datacentra už třetí dekádu

Začali jsme v dobách, kdy Amazon prodával hudbu, Google si zaregistroval doménu a Facebook neexistoval. Od té doby jsme získali řadu cenných zkušenosti, z kterých denně těží naši klienti i partneři.

Řekli o nás ...

8 let s námi

„Master pomáhá udržet technologický středobod digitálního světa v Siku. Díky schopným adminům vím o službách Masteru v podstatě jen při fakturaci.“

Jiří Prášek
Manažer technické podpory

Další reference

Vyberte si platformu VPS serveru

V zákaznickém systému (při zřízení ihned – KVM, LXC) nebo v objednávkovém formuláři (Hyper-V) si lze nastavit parametry v rozsahu 1–4 CPU, 2–8 RAM a 50–320 GB SATA/SSD. Pokud požadujete větší parametry kontaktujte nás prosím přímo.

Podporované funkce platforem

  KVM Hyper-V LXC
Typ virtualizace Plná virtualizace Plná virtualizace Virtualizace na úrovni OS
Operační systém Linux ?OS Debian, Ubuntu, Centos Windows Linux ?OS Debian, Ubuntu, Centos
Vnořená virtualizace ?Vnořená virtualizace umožňuje virtualizovat VPS a vytvořit uvnitř něj další virtuální stroje.
Kontejnerizace (Docker)
Možnost administrace 
Kernelový modul?Kernelový modul vyžadují některé pokročilejší aplikace a služby jako například DRBD (Distribuovaný replikovaný úložný systém, který využívá jádro linuxové platformy)
Verze kernelu  Vlastní Vlastní Sdílená
Virtuální servery spravuje zkušený tým administrátorů.

Přenechte správu serveru profi adminům

Naši administrátoři denně sdílí své znalosti a vzájemně se doplňují ve svých specializacích. Poradí si s rutinními operacemi, výstavbou složitých clusterů nebo návrhy disaster recovery plánů. Pomohou vám s kompletní správou virtuálního serveru na platformě  KVM, nebo Hyper-V tak, aby vaší jedinou starostí byl vlastní business.

Součástí administrace je:

 • nastavení a údržba systému certifikovanými administrátory
 • nonstop proaktivní monitoring a dohled serveru
 • řešení kritických problémů ihned, nejpozději do hodiny
 • pravidelné updaty, bezpečnostní záplaty a zálohování dat

Pokročilé nastavení serveru nechte na nás

Zvýšíme výkon, úroveň bezpečnosti a zoptimalizujeme databázi. Zjistěte, s čím dalším vám pomůžeme.

Nejčastěji vás zajímá...

 • Jaký je rozdíl mezi VPS hostingem a cloudem?

  Virtuální servery jsou low-cost alternativou ke klasickému cloud hostingu. Technologicky je každá z těchto služeb provozována na odlišném hardware, byť obě využívají výhod virtualizace. Na rozdíl od cloud hostingu neposkytujeme u virtuálních serverů garanci dostupnosti služby.

 • Pro koho jsou virtuální servery určeny?

  Pokud vám již nedostačují kapacity klasického webhostingu a dedikovaný server byste plně nevyužili, je jednou z možností právě virtuální server. Jedná se v podstatě o mezikrok, kdy se serverem pracujete stejně, jako by byl vyhrazen pouze vám, ale prakticky jsou hardware prostředky sdílené několika uživateli.

 • Na jakém hardware a jak jsou virtuální servery provozovány?

  Virtuální servery provozujeme na profesionálních strojích značky Dell EMC a HP. Jako virtualizační technologii používáme Hyper-V pro Windows servery a LXC (dříve OpenVZ) či KVM pro linuxové distribuce. Servery jsou umístěny v bezpečí profesionálního datového centra, doslova pár kroků od sídla nonstop technické podpory.

 • V čem se liší jednotlivé platformy pro OS Linux?

  Aktuálně nabízíme k prodeji už jen VPS na platformách LXC a KVM (obojí provozujeme na platformě Proxmox). Zatímco LXC představuje tzv. „lightweight“ virtualizaci na úrovni OS, kdy jednotlivá VPS sdílí jedno systémové jádro (kernel), u KVM se jedná o plnou virtualizaci. Každý virtuální server na platformě KVM má svůj vlastní OS/jádro a je tedy technicky možné na něm provozovat například i Docker.

 • Můžu přejít na Docker?

  V tom vám samozřejmě nic nebrání. Myslete ale na to, že na kontejnerizaci musí být připravena architektura samotné aplikace.