VDS hosting

Vysoce výkonný virtuální dedikovaný server

 • Vyhrazené hardwarové prostředky
 • Virtualizace přes Proxmox
 • Značkový hardware Dell EMC
 • Monitoring HW serveru v ceně 

Výkon fyzického severu

Díky plné virtualizaci hardwarových prostředků je prostředí vyhrazeno pouze vám a, na rozdíl od virtuálních serverů, se o výkon s nikým nedělíte. VDS je proto ideální volbou pro náročnější projekty.

Úspora na nákladech

U VDS dosáhnete na výkonnější hardware než u virtuálních serverů. Při stejných parametrech přitom za VDS hosting zaplatíte o 20 % méně a navíc získáte hardware, který není sdílený s ostatními uživateli.

Kvalitní hardware i zázemí

Službu provozujeme na serverech Dell EMC s hardwarovým RAID, duální konektivitou i napájením. Vaše servery jsou pod nepřetržitým dohledem našich techniků v nadstandardně zabezpečeném datacentru.

Blesková reakce podpory

Když se na serveru objeví problém, jednáme rychle. Garantujeme reakci naší technické podpory do 15 minut v kteroukoliv denní i noční dobu. Starosti o svůj hardware tak můžete hodit za hlavu.

Řekli o nás...

8 let s námi

Master pomáhá udržet technologický středobod digitálního světa v Siku. Díky schopným adminům vím o službách Masteru v podstatě jen při fakturaci.

Jiří Prášek
Manažer technické podpory

Další reference

Srovnání VPS a VDS

  Virtuální server Virtuální dedikovaný server
Virtualizační platforma Proxmox nebo Hyper-V Proxmox
Vyhrazený výkon
Maximální parametry 6c / 16GB / 640GB ?1–6 CPU, 2–16 GB RAM a 50–640 GB SATA/SSD 10c / 120GB / 15,26TB ?4–10 CPU, 60–120 GB RAM, 480 GB –15,36 TB SSD
Škálování hardware
Pokročilý monitoring v ceně

Jak funguje VDS hosting?

Servery Dell EMC s procesory Intel jsme obohatili o hypervizor Proxmox, který virtualizuje už na úrovni hardware. Parametry serveru vám rezervujeme, proto CPU, paměť a šířku pásma nesdílíte s nikým dalším, jako je tomu u VPS. K dispozici máte extrémní výkon odpovídající výkonu fyzického serveru, ale za nižší náklady a bez starosti o hardware.

Jak funguje VDS hosting?

 • Jaký operační systém VDS podporuje?

  VDS podporuje Windows 2022, Linux Ubuntu, CentOS, AlmaLinux, RockyLinux a Debian.

 • Lze na VDS zprovoznit Docker?

  Ano. K jeho instalaci můžete použít náš návod.

 • Můžu si VDS pořídit ve variantě managed, tedy se správou od vašich administrátorů?

  Ano, můžete. Managed VDS je k dispozici ve variantě Lite i Enterprise, stejně jako naše ostatní služby – virtuální server, cloud hosting nebo dedikovaný server. Objednat si ho můžete na stránce managed server.

 • Jde na VDS zálohovat pomocí snapshotů?

  VDS zálohování pomocí snapshotů nepodporuje. Zálohovat jej lze jen tradičním způsobem.