Logo Windows

Technologie

Hyper-V

Technologii využíváme pro vytváření VPS s Windows

Technologie Hyper-V je hypervizor, který virtualizuje hostitelské servery na úrovni HW. Jedná se tak o plnou virtualizaci. Virtualizovat je možné servery s OS Linux i Windows

Výhody Hyper-V virtualizace

Živá migrace

Virtualizované stroje je možné přesouvat z jednoho serveru na jiný bez výpadku služby. Lze také migrovat úložiště běžícího VPS do jiného virtuálního úložiště.

Snadné nasazení i aktualizace

S Hyper-V je vytváření nových virtuálních strojů záležitost několika minut. Operační systém Windows Server lze také snadno aktualizovat přes Windows Update.

Zabezpečení

Microsoft Hyper-V využívá tzv. štíty, které mají společně s technologií BitLocker chránit virtuální stroje před ukradením a zneužitím podnikových dat ze serveru.

Podporované funkce virtualizačních technologií

  Plná virtualizace Virtualizace na úrovni OS
Platformy KVM, Hyper-V a VMware LXC
Vnořená virtualizace ?Vnořená virtualizace umožňuje virtualizovat VPS a vytvořit uvnitř něj další virtuální stroje.
Kontejnerizace (Docker)
Kernelový modul ?Kernelový modul vyžadují některé pokročilejší aplikace a služby jako například DRBD (Distribuovaný replikovaný úložný systém, který využívá jádro linuxové platformy)
Verze kernelu   Vlastní   Sdílená
Nabídka VPS s Hyper-V virtualizací

Nabídka VPS s Hyper-V virtualizací

Technologii Hyper-V využíváme k vytváření VPS s operačním systémem Windows. Společně s důslednou izolací virtuálního stroje se tak jedná o bezpečné řešení pro nejrůznější firemní software, který je podporován jen na operačním systému Windows, jako například účetní program Pohoda.