Flowmon kanceláře

Příběh zákazníka

Ve Flowmonu se díky přechodu k MasterDC mohou plně soustředit na vývoj

O společnosti

Brněnský Flowmon vyvíjí technologie na monitoring, analýzu a zabezpečení síťového provozu. Začínal v roce 2007 jako akademický startup, dnes působí ve 45 zemích světa a má více než 1200 zákazníků. Flowmon si dlouhodobě drží pozici jedničky ve střední Evropě. Objevil se v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických firem dle Deloitte a Gartner ho rozpoznává jako jednu ze tří firem na světě, která umí jak monitoring, tak bezpečnost počítačových sítí.

 

Od listopadu 2020 je Flowmon Networks součástí Kemp Technologies. Po roce došlo k akvizici společnosti Kemp Technologies společností Progress Software, jejíž součástí je nyní rovněž Flowmon Networks.

Profesionalizace a transformace

Na začátku byla jedna místnost v Jihomoravském inovačním centru, tři lidé, tři stoly a servery za jejich zády. Ve Flowmonu původně běžely výroba i vývoj v in-house serverovně. Jak firma rostla a začala plánovat globální expanzi, rozhodli se pro profesionalizaci svého IT. V roce 2020 padlo rozhodnutí přestěhovat do MasterDC komplet všechny technologie. Včetně těch, na kterých běží služby směrem k zákazníkům. Dnes jsou ve Flowmonu rádi, že nemusí řešit tuto část svého businessu.

Čeho si cení na spolupráci

Znalosti admin týmu

Flowmon hledal primárně zabezpečený prostor pro housing svých technologií. Dalo by se říct: datacentrum jako datacentrum. Rozhodujícím faktorem při výběru tak nakonec byly kompetence a rozsáhlé znalosti administrátorů Masteru. Ty byly na vysoké úrovni a příjemně překvapily.

Nadstandardní podpora

Pro technologickou firmu, která poskytuje řešení globálním zákazníkům, je zásadní i úroveň technické podpory. Flowmon si za roky spolupráce ověřil, že v MasterDC je jim podpora k dispozici nonstop a lidé, kteří se o jejich servery starají, mluví stejnou řečí.

Dodavatel i zákazník

Vztah dodavatelodběratel velmi brzy přerostl do partnerského. MasterDC jako provozovatel autonomního systému implementoval řešení od Flowmonu do své sítě. Vypomáhá tak při vývoji bezpečnostních produktů a sám se stal zákazníkem svého zákazníka.

Řešení od MasterDC

Flowmon logo

V Masteru jsme kromě dodavatele serverhousingu získali i partnera, který nám poskytuje zpětnou vazbu k našemu produktu a vzájemně se tak posunujeme dopředu.

Jiří Tobola

Ředitel společnosti

Zařaďte se mezi spokojené klienty MasterDC


  Mohlo by vás zajímat

  Další reference

  Zjistěte, co o spolupráci s MasterDC říkají další spokojení klienti.

  Případová studie Roger

  V moderním VMware cloudu běží řešení fintech společnosti Roger. Jak jsou spokojení?

  Datacentra

  Nakoukněte do zákulisí datových center v Praze a Brně.