CEPH – Logo

Technologie

CEPH

Škálovatelné a spolehlivé řešení pro ukládání dat v clusteru

CEPH je open source software, který se používá k replikaci dat v clusterech. CEPH se řadí mezi disková pole typu SAN. Souborový systém se tak vytváří až na klientském serveru.  

Jak CEPH funguje

CEPH podle svého algoritmu CRUSH rozděluje a replikuje data do různých úložišť. V případě výpadku jednoho úložiště automaticky identifikuje zasažená data a vytvoří novou replikaci tak, aby existoval požadovaný počet kopií. Ten je dán tzv. replikačním faktorem, který udává kolikrát budou data zálohována. Velkou výhodou je, že se tento faktor dá měnit i za běhu, CEPH pak automaticky vytvoří potřebné kopie i pro již uložená data.

Proč používáme CEPH?

Zvyšuje výkon a spolehlivost

Zajišťuje rovnoměrné rozložení dat a stabilizuje výkon v rámci clusteru

Možnost změn i za běhu

Široké možnosti konfigurace a možnost změn bez nutnosti odstavení clusteru

Bez nutnosti metadat

CEPH nevyžaduje metadata, která snižují výkonost a zvyšují riziko nepřístupnosti dat

Customizované nastavení

Nastavit lze třeba počet replikací nebo která data budou dostupná z SSD

Automatická reakce vůči chybám

Okamžitá reakce na výpadek úložišti a další chyby zajišťuje vysokou dostupnost dat

Víte, že...

CEPH původně vznikl jako dizertační práce? Postupně se z něj však stal projekt, za nímž stojí silná komunita, která zahrnuje zástupce významných IT firem a organizací, jako jsou například Cisco, SanDisk, Intel nebo RedHat. 

Administrátor MasterDC, který rozumí platformě CEPH

Proč řešit CEPH s námi?

  • Infrastruktura na míru

    Aby CEPH fungoval tak, jak má, je tomu nutné přizpůsobit a nachystat infrastrukturu. Jako datacentrum můžeme nabídnout celou škálu možných řešení, s kterými dostanete z technologie CEPH maximum.

  • 5 let zkušeností s CEPHem

    Technologii CEPH používáme již dlouho ke stavbě privátních řešení, Kubernetes clusterů nebo jako backend pro naše mobilní aplikace. Umíme tak navrhnout vhodné řešení pro konkrétní potřeby zákazníka.

  • Vysokorychlostní síť

    Konektivitu v Masteru zajišťujeme vysoce redundantní síti, která stojí na technologiích společnosti Cisco a využívá sítě Telia. Poradíme si tak i s vysokými nároky na vysoce dostupné clustery.

Napište a společně vše probereme