Datacentra

Datacentra MasterDC jsou správným místem pro vaše data

Nadstandardní zabezpečení

Ochrana našich datacenter je vystavěna v šesti vrstvách a autentizace osob je mimo jiné založena na biometrii. V oblasti bezpečnosti sledujeme aktuální trendy, které převádíme do praxe, což ostatně stvrzuje vlastní CSIRTCSIRTCSIRT je označení pro tým řešící bezpečnostní incidenty v sítíchvíce tým nebo členství FENIX.  

Experti na infrastrukturu

Začali jsme v dobách, kdy Amazon prodával hudbu, Google si zaregistroval doménu a Facebook neexistoval. Od té doby jsme získali řadu cenných zkušeností, ze kterých denně těží naši klienti i partneři.

Dvě vlastní datacentra

Dvě jsou více než jedno. Že provozujeme datová centra v Praze i Brně oceníte hlavně ve chvílích, kdy budete potřebovat zálohovat do sekundární lokality nebo budete hledat další lokalitu pro výstavbu geoclusteruGeoclusterV geoclusteru se data ukládají na dva a více uzlů v geograficky oddělených lokalitáchvíce.

Nepřetržitý dohled

Fyzická ostraha dohlíží na budovy datacenter 24/7, stejně jako náš zkušený tým podpory. Všichni dbají na to, aby se do datacentra nedostaly nepovolané osoby.

Datacentrum v Brně

Celková plocha: 750 m²
Možnosti rozšíření: +500 m²
Lokalita: Cejl 20, 602 00 Brno

více o datacentru

Datacentrum v Praze

Celková plocha: 850 m²
Možnosti rozšíření: +350 m²
Lokalita: Kodaňská 46, 101 00 Praha 10

více o datacentru

Maximální bezpečí pro data

Na vstup do datacenter nepřetržitě dohlíží fyzická ostraha objektu. Na místě jsou neustále přítomni také členové týmu technické podpory MasterDC. Detekce osob vstupujících a pohybujících se v datacentru je zajištěna certifikovaným elektronickým zabezpečovacím systémem a CCTV online monitoringem se záznamem. PIR čidla upozorňují na každý podezřelý pohyb.

 

Do datacenter můžete vstoupit pouze v doprovodu pověřeného zaměstnance, který se musí u 2zónového vstupu identifikovat na multimodální RFID/PIN čtečce a pomocí biometrické autentizace (tj. podle vzoru krevního řečiště). Databáze krevních řečišť je šifrovaná a nikdo neoprávněný k ní nemá přístup.

 

Součástí datacenter je automatizovaný protipožární systém s detektory kouře a tepla. Systém hašení funguje na bázi plynu, konkrétně se jedná o ekologický plyn FM200, který je šetrný k serverům i životnímu prostředí.

Brněnský support Biometrická autentizace
Hasící přístroje

Ideální podmínky pro technologie

Redundantní napájecí systém

Umístěné technologie jsou napájeny ze dvou nezávislých větví „A“ a „B“ střídavého napětí o 230 V. Dojde-li k problému nebo servisu na jedné větvi, může umístěnou technologii napájet druhá, plně funkční větev. Jako primární zdroj napájení větví slouží dvě trafostanice vysokého napětí, které jsou určeny pouze pro napájení datacentra a nejsou sdíleny s dalšími subjekty.

Kombinované chlazení sálů

Klimatizační jednotky o výkonu až 100 kW jsou zapojeny v režimu N+1. Regulace funguje na principu připínání a odpínání chladících okruhů. V některých sálech je řízena elektronicky. V sálech je nainstalován systém zdvojené podlahy a studených (kapotovaných) a teplých uliček. Teplota ve studených uličkách se udržuje v rozmezí 22–25 °C, vlhkost v sálech pak mezi 40–60 %.

Záložní zdroje

Napájecí větve jsou zálohované online UPS s oddělenými bateriovými moduly, které chrání před neočekávanými výkyvy v síti. Při dlouhodobých poruchách nebo odstávkách se po 40 sekundách uvádějí do provozu redundantníRedundanceRedundance znamená nadbytek oproti nezbytně nutnému. V IT nejčastěji jako zdvojení HW/datvíce motorgenerátory 2N+1, které jsou testovány 1x měsíčně. Bez tankování vydrží minimálně 24 hodin a dovoz nové nafty je smluvně sjednán.

Síť a propoje k předním operátorům

Páteřní síť MasterDC je plně redundantní – veškeré uzly sítě jsou napojeny minimálně ze dvou nezávislých směrů. Při výpadku jedné z linek se provoz automaticky přesměruje do záložního propoje, což zaručuje vysokou dostupnost. Síť je postavena jako L3 leaf-spine design s využitím 40 a 100 GbE. Konektivitu zprostředkováváme přes sítě Arelion a RETN a s velkými českými operátory jako O2 nebo UPC máme přímé peeringové spoje.

 

Infrastruktura sítě je chráněna hardware Radware DefensePro. Na síťovou bezpečnost dohlíží náš CSIRT CSIRTCSIRT je označení pro tým řešící bezpečnostní incidenty v sítíchvícetým. Mimo to se jakožto členové projektu FENIX podílíme na kyberbezpečnosti celého internetu.

Ikonka

Nízká latence a data bez omezení

Autonomní systém a BGP zajišťují automatické přesměrování provozu do jiných páteřních sítí bez výpadku dostupnosti zákaznických serverů. Datové přenosy jsou bez omezení a posílají se takovou trasou, aby nedocházelo k jejich zpoždění.

Peering a tranzit

100 Gbps

100 Gbps

2x100 Gbps

10 Gbps

100 Gbps

10 Gbps

80 Gbps