Datacentrum Praha

Správné místo pro vaše data

Na ulici Kodaňská 46 v Praze 10 se na 850 metrech čtverečních rozprostírá naše vysoce zabezpečené pražské datacentrum. 

Stabilní napájení

Datacentrum napájejí dvě nezávislé větve střídavého napětí s 1 250kVA transformátorem. Pohotovostní záloha je zajištěna automatickým přepojením na dieselagregáty Broadcrown.

Hybridní chlazení

V pražských sálech používáme klimatizační jednotky značky Stulz, nepřímý free coolingFree coolingFree cooling je systém ekonomického chlazení datových centervíce, systém zdvojené podlahy a studených a teplých uliček. Veškeré technologie jsou zajištěny tak, aby nedocházelo k míchání studeného a teplého vzduchu.

Rackové skříně

V datovém centru si můžete pronajmout prostor v rackové skříni Rittal o objemu až 47 U nebo menší. Místo máme také pro housing toweru. K technologii vám dodáme UTP i napájecí kabely.

Technologie v datacentru

  • kapacita připojení: Nx 10 GbE
  • přímý propoj k ostatním DC: CeColo, THP, MasterDC Brno
  • záloha elektrické energie: motorgenerátor, UPS
  • kapacity poskytovaných portů: 1, 10, 25, 40 a 100 GbE
  • klimatizace: Stulz, záloha výkonu N+1
  • zabezpečení přístupu: EZS, autorizace osob, nonstop podpora a fyzická ostraha
  • monitoring prostoru: kamerový systém se záznamem

Víte, že...

pro vás máme v datacentru vyhrazenou zákaznickou místnost s možností připojení k Wi-Fi síti nebo drátové konektivitě? Můžete ji dočasně využít k provedení zásahů na serverech umístěných v datacentru.

Doprava technologií do MasterDC v Praze

Pražské datacentrum se nachází na adrese Kodaňská 46, 101 00 Praha 10 v blízkosti páteřních komunikací. K budově se dostanete z ulice Kavkazská a parkovat můžete přímo u datového centra, kde jsou pro vás vyhrazena parkovací místa 6–10. Následně kontaktujte zákaznickou podporu (+420 515 919 805). Pro přesun technologií je vám na místě k dispozici nákladová rampa, paletový a manipulační vozík. K onsite práci s technologiemi využijte lokální KVM konzole. Instalace technologie probíhá ve spolupráci s pracovníkem supportu nebo technického oddělení.

Specifikace napájení DC v Praze

  Větev A Větev B
Transformátor 1 250 kVA 1 250 kVA
Dieselagregát 2x 700 kVA load sharing 1x 1 650 kVA
UPS Online N+1 UPS nest, 4x 200 kVA 1x Online modular, scalable 500 kVA