Kubernetes cluster

Zefektivněte vývoj díky automatickým procesům

Kubernetes clustery umožňují snadný vývoj kontejnerových aplikací, jejich jednoduché škálování nebo třeba bezvýpadkový rolling update při nasazování nových verzí

Čtyři důvody pro Kubernetes cluster

01
Provoz napříč uzly

Klíčovou vlastností Kubernetes je schopnost naplánovat provoz kontejnerizovaných aplikací napříč skupinou několika uzlů.

02
Optimální stav clusteru

Kubernetes API udává požadovaný stav clusteru, tzn. veškeré konfigurační detaily potřebné pro provoz aplikací, jejich replik a zdrojů, které využívají.

03
Kontrola stavu běžících aplikací

Kontrolní uzel sleduje stav clusterů, kontroluje běžící aplikace a zajišťuje provoz veškerých potřebných imagů.

04
Automatická optimalizace replik

V případě selhání jedné z replik se automaticky uvádí do provozu další replika aplikace, aby byl cluster vždy v optimálním stavu.

Kubernetes cluster využijete v případě, že:

01

chcete automatizovat procesy a monitoring;

02

hledáte řešení, které zefektivní využití zdrojů;

03

je pro vás důležitá kontinuita služeb a vysoká dostupnost;

04

se snažíte usnadnit práci vývojářům, kteří spravují velký počet kontejnerů;

05

používáte Docker a přestává stačit vašim potřebám.

Víte, že...

Kubernetes, označovaný také jako K8s, je open source software, který funguje jako orchestrátor kontejnerů. Umožňuje jejich seskupení do logických jednotek, čímž zefektivňuje jejich správu. Je nejčastěji používaným orchestrátorem pro kontejnery vytvořené v Dockeru.

Obchodní ředitel Petr Štěpánek na schůzce.

Proč do toho jít s námi?

Bezpečnost vašich dat je naší prioritou

Dlouhodobě se soustředíme na ochranu serverů a jejich zabezpečení před útoky. I proto vznikl mezi administrátory bezpečností CSIRTCSIRTCSIRT je označení pro tým řešící bezpečnostní incidenty v sítíchvíce tým, který sdílí informace s ostatními a svou prací se snaží útokům předcházet.

Zkušenosti nabíráme už třetí dekádu

Začali jsme v dobách, kdy Amazon prodával hudbu, Google si zaregistroval doménu a Facebook neexistoval. Od té doby jsme získali řadu zkušeností, z kterých denně těží naši klienti i partneři.

Provozujeme dvě vlastní datová centra

Dvě jsou více než jedno. A že provozujeme datacentra v Praze i Brně oceníte třeba ve chvílích, kdy budete potřebovat zálohovat do sekundární lokality nebo budete hledat další lokalitu pro výstavbu geoclusteruGeoclusterV geoclusteru se data ukládají na dva a více uzlů v geograficky oddělených lokalitáchvíce.

Pro spolupráci si nás vybral DELL

Služby už dlouho stavíme na certifikovaných technologiích od společnosti DELL. Jako první CSP partner v Česku tak máme přístup k hardware za zvýhodněných podmínek, což se pozitivně promítá i do našich služeb.

Jak může váš Kubernetes cluster vypadat?

Privátní cluster vám sestavíme v bezpečí jednoho z našich datacenter nebo přímo u vás, a to na osvědčeném hardware. Postaráme se také o vysokou dostupnost na všech jeho úrovních.

  • Controller/Master – hlavní server, který je od ostatních uživatelských kontejnerů oddělený, provádí stěžejní rozhodnutí o umístění nových replik, detekci jednotlivých událostí a reakce na ně.
  • Node/worker – komponenty označované jako node běží na všech uzlech v clusteru a slouží primárně pro běh uživatelských kontejnerů.
  • Etcd – kritická komponenta, jedná se o klíčové konzistentní úložiště, které slouží pro uložení celkového stavu clusteru.
  • Load balancer – jako jediný má IP adresu, pod níž je cluster uveden v internetu, běží tedy ještě před Kubernetes clusterem.

Napište nám, společně to probereme

+420 515 919 805 support@master.cz