Kubernetes cluster

Zefektivněte vývoj díky automatickým procesům

Kubernetes cluster pro jednoduché škálování nebo bezvýpadkový rolling update při nasazování nových verzí. Zajistíme vše pro snadný vývoj kontejnerových aplikací.

Kubernetes cluster od MasterDC

01
Kompletní návrh a realizace

Počet nodů, load balancerů, výběr databáze a následná konfigurace infrastruktury – postaráme se o kompletní návrh architektury vašeho Kubernetes clusteru.

02
Vysoká kontinuita služeb

Kontejnerizované aplikace poběží v Kubernetes na N nodech. Samozřejmostí je automatické zprovozňování replik při obnově a monitoring clusteru pro vysokou dostupnost.

03
Provoz, updaty a správa clusteru

Po implementaci zajistíme údržbu hardware, jednotlivých komponent clusteru a celého systému, abyste se mohli plně soustředit na vývoj.

04
Efektivní vývoj software

Růst aplikace můžete reflektovat škálováním v reálném čase. Díky automatizaci procesů zase usnadníte práci svým vývojářům a navíc budete optimálně využívat všechny zdroje.

Architektura Kubernetes clusteru

Privátní cluster vám sestavíme v bezpečí jednoho z našich datacenter nebo přímo u vás, a to na osvědčeném hardware. Postaráme se o vysokou dostupnost na všech jeho úrovních. Mezi jeho komponenty typicky patří:

  • Controller/Master – hlavní server, který je od ostatních uživatelských kontejnerů oddělený, provádí stěžejní rozhodnutí o umístění nových replik, detekci jednotlivých událostí a reakce na ně.
  • Node/worker – komponenty označované jako node běží na všech uzlech v clusteru a slouží primárně pro běh uživatelských kontejnerů.
  • Etcd – kritická komponenta, jedná se o klíčové konzistentní úložiště, které slouží pro uložení celkového stavu clusteru.
  • Load balancer – jako jediný má IP adresu, pod níž je cluster uveden v internetu, běží tedy ještě před Kubernetes clusterem.

Víte, že...

Kubernetes je nezávislé na platformě? Zprovozníme vám ho v cloudu, na fyzických serverech i hybridních infrastrukturách. Podle individuálních potřeb si můžete vybrat také mezi virtualizacemi Proxmox VE, VMware nebo Hyper-V.

Co přináší Kubernetes?

Open source software pro orchestraci aplikačních kontejnerů zvyšuje stabilitu aplikací a usnadňuje jejich správu. Kubernetes patří k nejpoužívanějším orchestrátorům vůbec.

Automatizace procesů

Kubernetes usnadňuje nasazování, škálování a celkovou správu kontejnerových aplikací – pro všechny rutinní operace totiž využívá automatizaci.

Účinné využití zdrojů

Kontrolní vrstva dohlíží na to, aby měly všechny uzly v clusteru optimální stav a správně rozložený workload. Snižuje tak riziko přetížení některých zdrojů a zajišťuje automatický start replik při nutnosti obnovy.

Komplexní správa

Kubernetes nabízí mnoho funkcí a díky otevřenému zdrojovému kódu jej lze upravit pro konkrétní potřeby. Vytváří odolnou aplikační infrastrukturu, kterou je možné snadno spravovat a škálovat.

Updaty bez výpadků

V Kubernetes provedete aktualizace kontrolovaně a postupně tak, aby v jednu chvíli ovlivnily jen část instancí. Díky tomu mají rolling updaty nebo návraty k předchozím verzím minimální dopad na uživatele.

Kubernetes s Ceph storage

Kubernetes s Ceph storage

Ceph storage distribuuje data mezi jednotlivé uzly, aby zachovala jejich konzistentnost a chránila je před poškozením. Ke Kubernetes clusteru vám ji připojíme jako persistentní úložiště, které lze dále škálovat. Na rozdíl od globálních poskytovatelů vám neúčtujeme poplatky za requesty – o nákladech tak budete mít vždy jasno.

Obchodní ředitel Petr Štěpánek na schůzce.

Proč do toho jít s námi?

Bezpečnost vašich dat je naší prioritou

Dlouhodobě se soustředíme na ochranu serverů a jejich zabezpečení před útoky. I proto máme vlastní bezpečností CSIRTCSIRTCSIRT je označení pro tým řešící bezpečnostní incidenty v sítíchvíce tým, který sdílí informace s ostatními a svou prací se snaží útokům předcházet.

Zkušenosti nabíráme už třetí dekádu

Začali jsme v dobách, kdy Amazon prodával hudbu, Google si zaregistroval doménu a Facebook neexistoval. Od té doby jsme získali řadu zkušeností, z kterých denně těží naši klienti i partneři.

Dvě datacentra pro vaše technologie

Dvě jsou více než jedno. A že provozujeme datacentra v Praze i Brně oceníte třeba ve chvílích, kdy budete potřebovat zálohovat do sekundární lokality nebo budete hledat další lokalitu pro výstavbu geoclusteruGeoclusterV geoclusteru se data ukládají na dva a více uzlů v geograficky oddělených lokalitáchvíce.

Pro spolupráci si nás vybral DELL

Služby už dlouho stavíme na certifikovaných technologiích od společnosti DELL. Jako první CSP partner v Česku tak máme přístup k hardware za zvýhodněných podmínek, což se pozitivně promítá i do našich služeb.

Hledáte spolehlivý a výkonný Kubernetes hosting?

Tomáš Mašija

Obchod Brno

Tomáš Mašija

+420 777 919 800

Obchod Praha

Pavel Makel

+420 773 919 300