Na nových VPS spustíte díky KVM i Docker

Nová KVM virtualizace na našich VPSDíky virtualizaci KVM
si můžete sami Docker vyzkoušet

V červnu jsme zprovoznili novou platformu pro provoz služby virtuálních serverů neboli VPS. Běží na technologii Proxmox a úplnou novinkou pro zákazníky je i podpora pro Docker kontejnery díky KVM virtualizaci.

Do datových center MasterDC připlula nová virtualizační platforma, na které sami rozjedete Docker kontejnery. „Každý měsíc se nám ozývají lidé se zájmem o kontejnerové řešení, ať už o robustní managed Kubernetes clustery nebo menší vituální servery, s možností další kontejnerové virtualizace,“ popisuje technický ředitel Martin Žídek.

Proč přecházíme z OpenVZ právě na KVM a LXC?

Službu virtuálních serverů VPS nabízíme dlouhodobě na dvou platformách. Hyper-V pro Windows stroje a OpenVZ pro linuxové distribuce operačních systémů. Zatímco u Hyper-V se nic nemění, námi dosud využívaná technologie OpenVZ už dosluhuje, její vývoj skončil a novější distribuce ji přestávají podporovat.

Začali jsme se tedy poohlížet po technologii, na které bychom vystavěli novou VPS platformu. Prioritou byla podpora Dockeru, po kterém volali stávající i noví zákazníci. Pro méně náročné klienty nebo pro ty, kteří Docker zkrátka nevyužijí, jsme ale chtěli v nabídce zachovat i cenově přívětivější variantu lightweight virtualizace.

Chcete vlastní VPS s podporou Dockeru?

Objednejte si virtuální server nové generace s virtualizací KVM a rozjeďte na něm své vlastní Docker kontejnery. Vybrat si můžete připravenou sestavu nebo si zvolit parametry na míru.

Chci VPS s podporou Dockeru

KVM virtualizace podporuje Docker kontejnery

Při přípravě nabídky pro jednoho ze zákazníků jsme si naživo vyzkoušeli open-source technologii Proxmox, která si hravě poradí jak s LXC, tak KVM virtualizací. Založena je na Debianu a v době, kdy jsme platformu vybírali, oslavil Proxmox 10 let existence, takže nejde o žádný módní výstřelek. Jako příjemný bonus pro naše administrátory je Proxmox vcelku intuitivní a disponuje pohodlným webovým rozhraním s integrovanou konzolí.

Jaký je rozdíl mezi VM a kontejnery?

O kontejnerech, Dockeru, Kubernetes a jejich fungování jsme napsali obsáhlý článek, kde dočtete více o principech a výhodách kontejnerové virtualizace. Pro názornou představu v tuhle chvíli dobře poslouží i následující tutoriálové video ze série Dive into Docker.

V datacentrech MasterDC Praha a MasterDC Brno běží tedy na clusteru složeném ze serverů Dell PowerEdge R430 a Dell PowerEdge R630 zbrusu nová platforma, na které si sami můžete vyzkoušet Docker. Po omezenou dobu nabízíme podporu pro Docker za zvýhodněnou cenu. V oblíbené konfiguraci 3 jader CPU, 240 GB HDD a 6 GB RAM si za podporu Dockeru připlatíte jen necelých 30 Kč měsíčně.

Populární jsou kontejnery zejména u vývojářů software a skloňovány jsou hlavně ve spojení s microservices. Díky Dockeru totiž mohou jednotlivé části softwaru fungovat odděleně a vzájemně se neovlivňovat, což zvyšuje celkovou bezpečnost řešení. Podle Dockeru může být nasazení z vývoje do produkce výrazně rychlejší, a to dokonce až o 300 %.

Rozjeďte vlastní Docker kontejnery na VPS

Vyberte si v naší nabídce sestav virtuálních serverů nebo si navolte parametry na míru. Stačí pár kliknutí a nic nebrání tomu, abyste na serveru spustili Docker kontejnery.

Chci VPS od 137 Kč

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ