Load balancing

Podpořte výkon serverů vyvažováním zátěže

Vyvažování zátěže pomocí load balanceru je ideální pro infrastruktury o několik a uzlech, jejichž výkon je potřeba optimalizovat.

Proč používat load balancer?

Jak funguje load balancing

Load balancer sleduje využití výpočetního výkonu jednotlivých serverů, analyzuje příchozí požadavky a na základě stavu využitých zdrojů je serverům přiděluje. Nedochází tak k přetížení některých uzlů, zatímco jiné zůstávají nečinné.

Ikonka

Load balancer nabízíme ke každé službě, která má veřejnou IP adresu. Jeho pořízení se vyplatí minimálně ke dvěma službám, mezi kterými má zátěž vyvažovat. Load balancing nasadíme i zákazníkům s infrastrukturou u třetích stran nebo ve vlastním datacentru.

Load balancer HAproxy a jeho vlastnosti

Pro vyvažování zátěže mezi jednotlivými uzly používáme open-source softwarový load balancer, který běží v cloudu, což zajišťuje jeho vysokou dostupnost.

Úspora zdrojů

Architektura založená na „událostech“ (tzv. event-driven) minimalizuje využití RAM a CPU Funkce single-buffering přeskakuje proces kopírování dat mezi čtecími a zapisovacími operacemi, což HAProxy umožňuje zpracovávat stovky požadavků bez zpoždění.

Přesměrování provozu

Distribuci provozu mezi servery je možné nakonfigurovat globálně nebo na bázi uzlů. Pokud potřebujete provést na jednom ze serverů údržbu, lze provoz přesměrovat na jiný server. Po dobu restartu tedy nedochází k výpadku.

Pokročilá analýza HTTP

HAProxy umí třídit (parsovat) provoz podle HTTP hlaviček a na základě toho provádět load balancing. Například požadavky jednotlivých klientů se vždy odesílají na tentýž server, a proto se zpracovávají rychleji.

Monitorovací panel

Panel pro monitorování serveru upozorňuje na stav front-end a back-end uzlů a umožňuje tak detekci chyb a bugů.

Geo Load balancer

Geo Load balancer

Zákazníkům s vysokými požadavky na dostupnost nabízíme tzv. geo load balancing. Jedná se o dva softwarové load balancery v oddělených lokalitách (Praha a Brno). V případě výpadku jedné z lokalit se provoz automaticky přesměruje do druhé.

Chci optimalizovat zátěž na svých serverech