Microsoft licence

Dokonalá kompatibilita pro Windows server

Produkty z dílny Microsoft zajistí spolehlivý a bezproblémový běh programů na serveru s operačním systémem Windows. Kromě dodání licence se postaráme také o instalaci základní konfigurace na server.

Microsoft software od MasterDC

Široký výběr produktů

Databázový systém, webový server nebo vzdálený přístup, Microsoft nabízí celý ekosystém produktů, které jsou provázané, vzájemně integrované a tvoří spolehlivý základ pro firemní IT.

Snadné ovládání

Windows server a jeho doplňkový software poskytuje uživatelům na rozdíl od svých unixových konkurentů komfortní ovládání přes grafické uživatelské rozhraní. Jeho administrace je tak o něco příjemnější.

Instalace nástroje

Pokud si k serveru od MasterDC pořídíte jako doplněk i licenci MS software, v základní konfiguraci vám nástroj na server rovnou nainstalujeme a připravíme vše k provozu.

Přehledné licencování

Licenční systém umí potrápit i ty zkušenější. Co a jak licencovat vám proto poradíme hned na začátku a složitější řešení navrhneme tak, abyste za licence zbytečně nepřepláceli.

Microsoft – logo

Další řešení od Microsoft

  • Active Directory (AD) – adresářová služba založena na protokolu LDAP, která slouží zejména k autorizaci a autentizaci uživatelů nebo zařízení. Z důvodu bezpečnosti by měla běžet v izolovaném prostředí.
  • Microsoft Office Professional – Instalace a údržba produktů Word, Excel, Outlook, PowerPoint a Access na jednom terminálovém serveru, k němuž mají zaměstnanci přístup přes vzdálenou plochu. Je možné zakoupit licenci za celý balík programů nebo za každý produkt zvlášť.
  • VPN k Windows serveru – šifrovaná firemní síť zvyšuje bezpečnost infrastruktury.
  • Hyper-V – nativní hypervizor, s jehož pomocí lze virtualizovat server s OS Windows na izolované virtuální stroje. Umožňuje vytvářet checkpointy v rámci jednotlivých virtuálních strojů, ke kterým se lze vrátit. Samotné Hyper-V je zdarma, každý virtuální stroj však musí mít svůj operační systém – buď Linux, nebo Windows (licencovaný pro každý virtuální stroj zvlášť).
Windows server ve vysoké dostupnosti

Windows server ve vysoké dostupnosti

Architektura clusteru posílí stabilitu služeb provozovaných na operačním systému Windows Server. Díky redundanci, záložním uzlům a automatickému failoveru překlenete závady nebo selhání hardware bez výpadku. Vedle návrhu a implementace zajistíme i údržbu řešení.

Mám zájem o Microsoft licenci