Microsoft licence

Dokonalá kompatibilita pro Windows server

Produkty z dílny Microsoft zajistí spolehlivý a bezproblémový běh programů na serveru s operačním systémem Windows. Kromě dodání licence se postaráme také o instalaci základní konfigurace na server.

Microsoft software od MasterDC

Široký výběr produktů

Databázový systém, webový server nebo vzdálený přístup, software Microsoft nabízí celý ekosystém produktů, které jsou provázané, vzájemně integrované a tvoří spolehlivý základ pro firemní IT.

Snadné ovládání

Windows server a jeho doplňkový software poskytuje uživatelům na rozdíl od svých unixových konkurentů komfortní ovládání přes grafické uživatelské rozhraní. Jeho administrace je tak o něco příjemnější.

Instalace nástroje

Pokud si k serveru od MasterDC pořídíte jako doplněk i licenci MS software, v základní konfiguraci vám nástroj na server rovnou nainstalujeme a připravíme vše k provozu.

Přehledné licencování

Licenční systém umí potrápit i ty zkušenější. Co a jak licencovat vám proto poradíme hned na začátku a složitější řešení navrhneme tak, abyste za licence zbytečně nepřepláceli.

Microsoft – logo

Další řešení od Microsoft

  • Active Directory (AD) – adresářová služba založena na protokolu LDAP, která slouží zejména k autorizaci a autentizaci uživatelů nebo zařízení. Z důvodu bezpečnosti by měla běžet v izolovaném prostředí.
  • Microsoft Office Professional – Instalace a údržba produktů Word, Excel, Outlook, PowerPoint a Access na jednom terminálovém serveru, k němuž mají zaměstnanci přístup přes vzdálenou plochu. Je možné zakoupit licenci za celý balíček Office programů nebo za každý produkt zvlášť.
  • VPN k Windows serveru – šifrovaná firemní síť zvyšuje bezpečnost infrastruktury.
  • Hyper-V – nativní hypervizor, s jehož pomocí lze virtualizovat server s OS Windows na izolované virtuální stroje. Umožňuje vytvářet checkpointy v rámci jednotlivých virtuálních strojů, ke kterým se lze vrátit. Samotné Hyper-V je zdarma, každý virtuální stroj však musí mít svůj operační systém – buď Linux, nebo Windows (licencovaný pro každý virtuální stroj zvlášť).

Další služby pro Windows servery

Managed Windows server

Postaráme se o pravidelné aktualizace i okamžitou reakci na incidenty. Získáte tak třeba Managed SQL Server s nulovými starostmi o bezpečnost či výpadky.

Windows cluster

Architektura clusteru posílí stabilitu služeb provozovaných na operačním systému Windows Server. Zajistíme návrh i výstavbu infrastruktury.

Mám zájem o Microsoft licenci