Školení a konzultace přístupnosti

Firmám i jednotlivcům zajišťujeme školení a konzultace přístupnosti webu a aplikací. Nehledě na to, jestli software vyvíjí pro sebe či zákazníky. Dbát by při návrhu, vývoji a testování měli i na přístupnost aplikací. Ta je sice často spojována s uživateli s těžkým zdravotním postižením, její přesah je ale mnohem širší a pomáhá všem uživatelům bez rozdílu.

Software bez bariér

Přístupný rovná se přehledný. Přívětivý ke všem uživatelům – hendikepovaným, seniorům či barvoslepým. Vyvíjejte takové weby a aplikace i vy.

Vystupte z davu

Odlište se od ostatních vývojářů. Naučte se navrhovat přístupné webové prezentace a získejte tak klíčovou výhodu před konkurencí.

Tandem odborníků

Školení vede odborný garant Radek Pavlíček spolu s programátorem Romanem Kabelkou. Oba o přístupnosti aktivně přednáší, píší a školí již řadu let.

Vysvětlíme, jak na přístupnost

Školení připravujeme na míru jeho účastníkům. Obvykle začínáme seznámením s teoretickými východisky, jak na přístupnost – strukturovaný obsah, přístupnost z klávesnice, orientační body, dostatečný kontrast a další. V druhé části školení se věnujeme převedení teorie do praxe – rozebíráme konkrétní příklady, předvádíme asistivní technologie a zodpovídáme dotazy účastníků.

Pro koho jsou školení určena?

  • vývojářská studia
  • frontend vývojáři webových či mobilních aplikací
  • frontend kodéři
  • web administrátoři a programátoři se zájmem o frontend

Věděli jste, že…

Součástí školení může být i analýza přístupnosti webu, ale vypracovat ho pro vás můžeme i nezávisle na školení. Dozvíte se, zda váš web či aplikace splňuje zákonná ustanovení a zda je dokážou bez problémů ovládat i uživatelé s různými omezeními.

Radek Pavlíček, odborný garant služby audit přístupnosti

Mám zájem o školení přístupnosti

Pokud chcete používat tento kontaktní formulář, musíte mít povolený Javascript.

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ