Dohled dostupnosti

Pomocí dohledového systému Nagios zajišťují naši administrátoři monitoring serverů. Nabízíme monitoring a reporting provozovaných služeb z hlediska dostupnosti, vytížení procesorů, výpočetního výkonu, obsazení disků, konzistence RAID pole, teploty a další.

Master Server Monitor

Master Server Monitor je aplikace, která našim zákazníkům umožňuje monitorovat stav serverů. V aplikaci jsou zobrazeny jednotlivé servery a stav služeb, které jsou na serverech provozovány – http, mysql, ssh, emailové protokoly smtp, pop3, imap a dalších více než 500 služeb. Aplikace je napojena na systém pro automatizované sledování stavu serverů (Nagios), díky čemuž je možné sledovat další detaily, jako je například vytížení CPU nebo volná kapacita operační paměti RAM. Master Server Monitor umožňuje nastavit notifikace (ok, warning, critical) pro jednotlivé události, s nimiž je možno dále pracovat například napojením na fitness náramek nebo další externí zařízení.

Google Play logo

Jak měříme?

Obvykle jsou kontroly nastaveny na pětiminutové intervaly, při detekci chyby se interval sníží na jednu minutu. U každé služby můžeme nastavit timeout, po kterém je služba ohlášena jako v kritickém stavu (implicitně 5 vteřin) nebo v plně chybném stavu (implicitně 10 vteřin). Naši správci jsou o výpadcích informováni okamžitě, a to jak pomocí e-mailových zpráv, tak prostřednictvím komunikačního protokolu XMPP/Jabber.

Jak vás informujeme?

Vše záleží na domluvě. Standardně komunikujeme e-mailem, ale možná je i varianta prostřednictvím SMS či Jabber zpráv. O určitých situacích budeme například pouze odesílat zprávy a reporty, jindy u předem domluvených scénářů může naše podpora přistoupit k restartu serveru nebo telefonickému hovoru. Na požádání zašleme grafy nebo reporty dostupnosti serveru či jednotlivých služeb.

Chcete ke svému serveru dohled dostupnosti?

Zvolte ho v konfigurátoru jako doplňkovou službu. Managed servery monitorujeme automaticky v ceně.

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ