Dohled dostupnosti

Pomocí dohledového systému Icinga zajišťují naši administrátoři monitoring serverů. Nabízíme monitoring a reporting provozovaných služeb z hlediska dostupnosti, vytížení procesorů, výpočetního výkonu, obsazení disků, konzistence RAID pole, teploty a další.

Jak měříme?

Obvykle jsou kontroly nastaveny na pětiminutové intervaly, při detekci chyby se interval sníží na jednu minutu. U každé služby můžeme nastavit timeout, po kterém je služba ohlášena jako v kritickém stavu (implicitně 5 vteřin) nebo v plně chybném stavu (implicitně 10 vteřin). Naši správci jsou o výpadcích informováni okamžitě, a to jak pomocí e-mailových zpráv, tak prostřednictvím komunikačního kanálu Mattermost.

Jak vás informujeme?

Vše záleží na domluvě. Standardně komunikujeme e-mailem, ale možná je i varianta prostřednictvím SMS či Mattermost zpráv. O určitých situacích budeme například pouze odesílat zprávy a reporty, jindy u předem domluvených scénářů může naše podpora přistoupit k restartu serveru nebo telefonickému hovoru. Na požádání zašleme grafy nebo reporty dostupnosti serveru či jednotlivých služeb.

Chcete ke svému serveru dohled dostupnosti?

Zvolte ho v konfigurátoru jako doplňkovou službu. Managed servery monitorujeme automaticky v ceně.

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ