Novinky

Zálohování do cloudu

26. července 2016


 

Nová služba Backup to cloud umožní společnostem s vlastním virtualizovaným prostředím jednoduše zálohovat do cloudu Master Internet. Bez ohledu na to, jestli pro virtualizaci využívají VMware či Hyper-V.

 

Master Internet představuje zcela novou službu zálohování do svého cloudu. Dostupná je od letošního července a využít ji mohou i společnosti a jednotlivci s řešeními, která běží mimo datová centra MasterDC. Principiálně se jedná o takzvaný offsite backup do sekundární lokality. Dle slov administrátorů Masteru je samotné nastavení sekundární lokality obzvlášť jednoduché pro ty, kteří pro zálohy svého řešení využívají Veeam Backup & Replication nebo některý z dalších podporovaných programů.

 

„Princip služby spočívá v zálohování dat ze zákazníkovy virtuální platformy na naše disková pole. Neocenitelná forma zálohy přijde na řadu v případě fatálního selhání primární lokality,“ říká technický ředitel Master Internet Martin Žídek. Díky zálohování do cloudu Master Internet se tak nabízí i možnost pronájmu kompletní záložní infrastruktury v podobě služby Site Recovery.