Novinky

Vychází mobilní aplikace s unikátním ovládáním

7. prosince 2016


Ve spolupráci se Světluškou přinášíme vánoční dárek v podobě aplikace Relaxuj potmě. V hektickém období nabízí možnost na chvíli vydechnout a zastavit se.

 

„Letos v létě jsme na pozici programátora přijali nevidomého kolegu Romana Kabelku. Záhy poté jsme začali uvažovat, jak ukázat ostatním, že nejenže není problém nevidomé zaměstnat, ale že může být pro kolegy i velikou inspirací a přínosem,“ vysvětluje ředitel Master Internet Filip Špaček úvahy, které vývojáře z MasterAPP dovedly až k myšlence hudebně-relaxační mobilní aplikace.

 

Oslovení Nadačního fondu Českého rozhlasu projektu Světluška bylo jasným krokem a po dohodě obou stran se do práce na nahrávkách zapojila čtveřice talentovaných nevidomých hudebníků. „Relaxační hudbu jsem dělala vždy jen tak pro sebe doma. Díky Relaxuj potmě jsem získala příležitost zkusit si spolupracovat na předem dané zakázce a ještě navíc se svými nejbližšími přáteli,“ komentuje nevidomá klavíristka a skladatelka Ráchel Skleničková známá mimo jiné z koncertů Světlo pro Světlušku.

 

Unikátní ovládání se zavřenýma očima

 

Nejzajímavější částí vývoje byl návrh uživatelského rozhraní, na kterém vývojáři spolupracovali s nevidomým kolegou Romanem. „Snažili jsme se ovládání navrhnout tak, aby bylo zábavné pro vidomé i nevidomé uživatele,“ popisuje vývojář Jan Kaláb. K ovládání Relaxuj potmě tak nakonec opravdu není potřeba zrak a aplikace bortí všechny zažité standardy v návrhu uživatelského rozhraní.

 

Veškeré úkony uživatel provádí jednoduchými gesty a funkci odečítače obrazovky, na který jsou nevidomí zvyklí, plní hlas malé neposedné světlušky. Světluška je pak také jediným grafickým prvkem, který se v aplikaci vyskytuje a svůj hlas jí propůjčila autorka hudby Ráchel Skleničková.

 

Uvnitř aplikace čeká na uživatele celkem deset originálních skladeb. Část motivů dokonce vznikala až přímo v nahrávacím studiu díky improvizaci a momentální inspiraci mladých hudebníků. Severské báje, čínské či keltské legendy i blues. Relaxuj potmě je bohatou směsicí uklidňujících melodií do předvánočního shonu.

 

Aplikace je k dispozici pro obě hlavní platformy iOS i Android zcela zdarma a bez reklam. Zkuste se na chvíli zastavit, zavřít oči a třeba i objevit tajné funkce i vy.

Stahujte pro iOS   |   Stahujte pro Android

 

Relaxuj potmě – Desítka originálních skladeb pro chvíle klidu