Máte dotaz? Zavoláme vám

Serverhousing - 10 důvodů

Uvažujete nad serverhousingem? Inspirujte se výhodami vlastního serveru v deseti bodech.

Využitelnost a konfigurovatelnost serverhousingu

Když vlastníte svůj server, máte nad ním plnou kontrolu. Znamená to, že nejste omezeni pouze na služby poskytované v případě pronájmu diskového prostoru na sdíleném serveru. Naopak můžete plně využít svůj hardware k veškeré funkčnosti, kterou je na něm z technologického hlediska možné provozovat. Všechny služby a protokoly (od HTTP, skriptovacích jazyků a databází, přes email, FTP, SSL, až po SSH nebo např. SVN a mnoho dalších) můžete při serverhousingu využívat naplno a svobodně, tj. bez jakéhokoli omezení, přesně podle svých představ.

Bezpečnost ze softwarového pohledu

Váš server není sdílený. Jinými slovy, žádní další uživatelé vám na něm nespouští své procesy nebo skripty, které mohou být nebezpečné z hlediska výkonu a stability systému. V případě hromadně sdíleného serveru také vzrůstá riziko odcizení nebo ztráty dat. Tyto problémy se většinou nedají řešit jinak než omezením služeb a jejich nastavení. Situace je podstatně jednodušší, pokud máte vlastní server. V housingovém centru si navíc můžete nechat monitorovat dostupnost a funkčnost vašich služeb – při výpadku je vám zaslán e mail nebo SMS zpráva.

Serverhousing - fotka zákaznických serverů

Specializované prostory - serverovny

Výhodou serverhousingu je, že znáte prostory, kde je váš server umístěn. Do serverovny máte nonstop přístup, můžete vidět veškeré vybavení – klimatizaci, zálohu elektrického proudu (UPS, diesel agregát), zabezpečení proti požáru, kamerový systém, dvojitou podlahu atd. Máte tedy jistotu, že váš hardware je v bezpečí a pod stálým dohledem technické podpory.

Možnosti přístupu

Návštěva housingového centra samozřejmě není jediným možným přístupem k serveru. Kromě klasické metody (prostřednictvím vašich služeb) máte k dispozici také „KVM Over IP“ (terminál přes TCP/IP) nebo speciální elektrickou zásuvku pro vzdálený restart. Navíc můžete kdykoli požádat technickou podporu, aby se serverem provedla požadované operace.

Konektivita – vysokokapacitní Internet

Pokud chcete provozovat internetové služby s přístupem mnoha uživatelů, budete potřebovat kvalitní zálohovanou konektivitu s velmi rychlou odezvou. Takovou máte k dispozici pouze při serverhousingu v profesionálních datacentrech. Master Internet poskytuje zásadně vyhrazené (neagregované, nesdílené) linky pro připojení do ČR i zahraničí na portech s propustností od 100Mbps až po 10Gbps.

Serverhousing místo webhostingu

Jeden fyzický server obvykle nahradí desítky až stovky webhostingových projektů. V případě, že platíte více webhostingových účtů, zvažte, zda se vám nevyplatí housing vlastního serveru. Nejlevnější serverhousingové tarify u Master Internet cenově vycházejí s rezervou pod tisíc korun měsíčně. Pokud máte pocit, že vysoký výkon a rychlou odezvu plně nevyužijete, můžete se o server dělit s někým ze svých známých, kterým důvěřujete. Je to běžná praxe, při které se dostáváte k velmi zajímavé ceně.

Spolehlivá záloha dat

Máte důležitá data o která nechcete přijít? Vyhraďte si místo na serveru, kam tato data zálohujte a pravidelně aktualizujte přes Internet. Je to spolehlivější a bezpečnější způsob, než mít data zálohovaná na stejném místě s původními zdroji, ať už na DVD nebo dokonce na stejném počítači (riziko požáru, krádeže, mechanické poškození, …). Většina poskytovatelů serverhousingu také nabízí zálohování serveru jako doplňkovou službu. V případě, že jsou pro vás některá data obzvláště důležitá, máte tak možnost si nechat de facto zálohovat vaši zálohu.

Výkon samostatného počítače

Server je regulérní počítač. Pokud občas potřebujete spouštět aplikace s náročnými výpočty nebo vysokými nároky na přístup k Internetu, přenecháte je, třeba částečně, vašemu serveru (pokud to daná aplikace umožňuje). Váš osobní počítač můžete mezitím využít ke své práci.

Upgrade hardware

V momentě, kdy výkon vašeho serveru přestává být dostatečný, své projekty nemusíte nikam stěhovat. Stačí upgradovat hardware, popřípadě přidat server či další zařízení (switch, externí harddisk, apod.), aplikovat nejnovější technologie, navýšit konektivitu. Toto je vlastnost, která odlišuje dobrou perspektivu od všech provizorních řešení. Přemístění a následná konfigurace vašich aplikací na jiném serveru totiž bývá komplikovaná a časově náročná.

Mít vlastní server je radost

Důvodem pro housing vlastního serveru může být i zájem o danou oblast. Tento bod, ač se vám může jevit jako třešnička na dortu, představuje pro mnohé tu rozhodující motivaci. Mít k dispozici server je nejenom praktickou záležitostí, ale také zábavou a potěšením. Pokud vás baví IT a chcete se něco naučit, máte tu nejlepší příležitost si hrát, zkoušet a testovat.


969 Kč
(
za měsíc bez DPH
)
AKCE

Housing serveru 1U / 1 Tower

Nejzákladnější housingový balíček pro umístění zákaznického serveru.

Základní parametry housingu

  • Pronájem prostoru pro zákaznické technologie o objemu 1U nebo 1 Tower

Tento housingový balíček obsahuje

  • Konektivita BASIC LINE - port 100 Mbps
    (ČR: 20 TB, zahraničí: 500 GB)
  • 8x IPv4 adres v ceně služby (IPv6 dle potřeb)
  • Odběr el. energie do 100 Watt
  • KVM over IP
  • Technická podpora 24/7/365

1278 Kč
(
za měsíc bez DPH
)
+doplňkové služby
AKCE

Housing serveru + doplňkové služby

Základní housing rozšířený o doplňkové služby za zvýhodněnou cenu.

Základní parametry housingu

  • Pronájem prostoru pro zákaznické technologie o objemu 1U nebo 1 Tower

Tento housingový balíček obsahuje
Mohlo by vás zajímat: