Novinky

Vyhlášení vítěze soutěže o nejlepší mobilní aplikaci

11. května 2015


Máte v hlavě nápad na mobilní aplikaci? Student Vladimír Eliáš si v listopadu loňského roku řekl Ano, mám! a dnes podepsal investorskou smlouvu s provozním ředitelem Master Internet Filipem Špačkem. Symbolicky tak převzal výhru ve výši sto tisíc korun v hotovosti a až pět milionů na vývoj aplikace.

 

Softwarová divize MasterAPP pomůže Vladimíru Eliášovi uvést mobilní aplikaci na trh. Díky úzké spolupráci s Master inkubátorem divize MasterAPP bude mít pan Eliáš jako autor nápadu stále možnost sledovat a podílet se na vývoji výsledného produktu.

 

Vítěznou aplikaci studenta fakulty informatiky vysokého učení technického lze zařadit do kategorií zdraví a životní styl. Svým zaměřením by mohla zjednodušit každodenní život většiny nejen českých rodin. První uživatelé by mohli vítěznou aplikaci začít využívat nejdříve po letních prázdninách. Prvním trhem, na který s aplikací plánujeme vstoupit, je Česko a poté i nejbližší evropské státy.

 

Hodnotící komise, která při finálovém kole vybírala z desítky ambiciózních nápadů, rozhodla o vítězi jednohlasně už v první polovině března tohoto roku. V průběhu dalších týdnů probíhala jednání nad přesnou podobou investorské smlouvy, která vyhlášení vítěze mírně pozdržela.

 

Master Internet již dříve avizoval, že plánuje podpořit všechny nápady, které porota vyhodnotí jako smysluplné. Kromě vítězné aplikace tak v inkubátoru softwarové divize MasterAPP začnou vznikat i minimálně další dvě, jejichž autoři oslovili hodnotící porotu svými neotřelými nápady a propracovaným business plánem.

 

Filip Špaček a Vladimír Eliáš