Analýza přístupnosti webu

Testujeme přístupnost webů i mobilních aplikací

Přístupné weby a aplikace ocení nejen lidé se zdravotním hendikepem, ale i senioři a ostatní uživatelé, pro které se procházení stránek stane pohodlnějším.

Proč mít web přístupný?

Prohlášení o přístupnosti

Veřejné instituce musí mít své webové stránky a mobilní aplikace přístupné podle zákona 99/2019 Sb.

80 tisíc zrakově hendikepovaných

Pro zrakově i jinak hendikepované je nakupování online příjemnější než návštěva kamenného obchodu.

Přes 2 miliony seniorů

Počet seniorů online rok od roku stoupá a právě přístupné weby jim pomáhají s orientací i nákupy.

Víte, že...

přístupný web nejen zpříjemňuje uživatelskou navigaci nejrůznějším skupinám, ale pomáhá také lepšímu umístění stránek ve výsledcích vyhledávání?

Konzultace přístupnosti

Poskytujeme konzultace ohledně dílčích problémů týkajících se legislativy, vytváření webů a aplikací nebo rovnou poradíme s konkrétním řešením. Konzultace probíhají osobně, telefonicky nebo online.

Cena individuálně

Školení přístupnosti

Školení připravujeme podle potřeb firmy nebo instituce. Ocení ho jak frontend vývojáři, tak administrátoři webového obsahu. Obsahem školení je teoretická část, kde se dozvíte, jak obecně na přístupnost, a praktická část, ve které se teoretické poznatky aplikují v praxi. Školení je možné provést i v sídle vaší firmy.

Cena od 2000 Kč/hod.

Podporujeme nevidomé

Už šestým rokem intenzivně spolupracujeme se Světluškou. Zaměstnáváme nevidomé kolegy a šíříme povědomí o přístupnosti webů a softwarových řešení. Společně jsme zaštítili projekt proškolení nevidomých na auditory přístupnosti a tím napomohli k jejich rekvalifikaci.

Roman Kabelka, auditor přístupnosti webu

Roman Kabelka testuje weby z pozice nevidomého vývojáře

Roman Kabelka se zaměřuje na testování přístupnosti webů z pohledu uživatele čtecího zařízení. Jako absolvent magisterského studia na fakultě informatiky se zkušenostmi s administrací webů i vývojem aplikací kombinuje svůj profesní a uživatelský náhled. Pracuje také ve středisku Teiresiás Masarykovy univerzity, kde pomáhá studentům se speciálními potřebami.

Roman Kabelka
Auditor a školitel přístupnosti

Ikonka

Přístupnost podle zákonných standardů

Při auditu přístupnosti vycházíme z požadavků zákona 99/2019 (Zákon o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací), který se vztahuje k veřejným institucím jako jsou například školy nebo obecní a krajské úřady. Tento zákon nabyl pro všechny weby bez výjimky účinnosti 23. září 2020. Při auditu zároveň postupujeme v souladu s mezinárodně uznávanou metodikou WCAG 2.1.

Chcete otestovat aplikaci nebo se nechat proškolit?

Volejte +420 515 919 805 nebo nám napište