Novinky

Představujeme novou službu VDS

17. října 2016


V nabídce služeb přibyla v říjnu nová položka v podobě virtuálních dedikovaných serverů (VDS). Servery na půl cesty ke cloudu ocení hlavně administrátoři.

 

„Přicházíme s úplně novým typem služby, kterou jsme nazvali jednoduše VDS (virtuální dedikované servery). Rozdíl od běžných virtuálních serverů (VPS) je v tom, že služba VDS je postavena na plné virtualizaci. Nejedná se tedy o virtualizaci pouze na úrovni operačního systému, jako tomu bývá u VPS,“ říká administrátor Master Internet Pavel Žák. Služba VDS je provozována na platformě VMware a její klíčovou výhodou je disk vyhrazený konkrétnímu zákazníkovi.

 

Mezi další přednosti VDS patří vysoký výkon při velmi nízkých nákladech a zachování všech výhod kvalitní služby: vysoká stabilita, hardwarový RAID, duální konektivita, duální napájení a monitoring – to vše již součástí VDS. Služba je provozována na high-end serverovém hardware (DELL PowerEdge R630) určeném pro služby s vysokou dostupností.

 

K dispozici jsou dvě základní konfigurace 5 jader, 46 GB RAM s volitelným vyhrazeným diskem či dvojnásobná velikost 10 jader, 92 GB a kombinací SSD a SATA disků. Samozřejmostí je podpora obou klíčových operačních systémů Linux i Windows. „Dokonce si myslím, že právě u zákazníků běžících na Windows serverech budou VDS velmi populární. A to právě díky hardware řadiči, který k Windows serverům tak jako tak vždy doporučujeme,“ zakončuje Žák.