Novinky

Nové ekologické sály v Brně oficiálně otevřeny

19. června 2015


Ve spolupráci s dodavateli Dell a Intel jsme tento týden otevřeli nové ekologické datové sály v Master DC Brno.

 

Datové sály evropského standardu o rozloze téměř 400 m² jsou prvními svého druhu v Česku, které využívají inovativní technologii Liebert Economizer. Princip spočívá v přivádění chladného čerstvého vzduchu v zimním období z venkovního prostředí přes dvoustupňovou filtraci přímo do zdvojené podlahy datového sálu.

 

Z pohledu síťové infrastruktury jsou nové sály postaveny na ethernet fabric architektuře L3 leaf-spine a disponují standardem 40 Gb Ethernet. Před síťovými útoky je chrání zařízení Radware DefensePro x420, která umí díky behaviorální analýze dat filtrovat i útoky, které jiné systémy nedetekují. Zákaznické servery tak budou díky této aktivní ochraně stále dostupné i při masivních útocích v řádu několika desítek Gbps.

 

V menším sále o kapacitě více než čtyř desítek racků našly své místo především dedikované servery Dell PowerEdge R320 v různých konfiguracích a obě cloudové platformy OpenStack a VMware s novou SAN na bázi technologie FCoE (Fibre Channel over Ethernet). Druhý sál pak využijí housingoví zákazníci s vlastními servery, pro které naši technici vybavili prostor o kapacitě téměř sedmi desítek rackových skříní.

 

Otevření ekologického sálu MasterDC