Novinky

Public cloud Master Internet získal prestižní ocenění CIO Grand Prix

18. května 2015


 

Logo CIO GrandPrix

 

První opravdový veřejný cloud na česko-slovenském hostingovém trhu se může pyšnit oceněním časopisu CIO Business World – CIO Grand Prix 2015. To je udělováno výjimečným produktům a nejvýznamnějším událostem v oboru komunikací a moderních technologií. Druhá cloudová platforma Master Internet je postavena výhradně na Dell technologiích a open source software OpenStack.

 

Od března letošního roku je možné službu Public cloud objednat na samoobslužném portálu MasterCloud.sk a vyzkoušet si ji na 14 dní zcela zdarma. Zákazníci si mohou vybrat některé z předem nakonfigurovaných serverů, neboli flavourů. Ty jsou k dispozici od nejmenší konfigurace 1 CPU, 1 GB RAM, 10 GB SSD až po výkonný server s 9 jádry CPU, 32 GB RAM a 80 GB SSD. Mezi doplňkovými službami nechybí ani takzvaná perzistentní bloková storage a to i ve verzi SSD.

 

A co OpenStack odlišuje od VMware cloudu? Především jeho kvalitní API pro další integraci. Práce s cloudovým serverem v OpenStacku je rychlá a flexibilní. Administrátoři Master Internet oceňují také rychlé nasazení aplikací třetích stran a masivní škálovatelnost, kterou OpenStack nabízí.