Operační systémy

K pronajatým serverům nabízíme předinstalovaný operační systém podle vašich preferencí. Obvykle instalujeme některou z linuxových distribucí nebo licenci systému Windows Server.

Linux

Standardně nabízíme osvědčené linuxové distribuce CentOS, Debian, Ubuntu a další. Více informací o distribucích a podporovaných variantách vám poskytne naše obchodní oddělení.

CentOS logo
Ubuntu logo
Debian linux logo

Windows server

Ke službám dedikovaných a managed serverů, VPS, VDS a VMware cloud hostingu poskytujeme licence systému Windows Server 2016 v edici Datacenter. Vyzkoušet můžete také nejnovější variantu Windows Server 2019, která disponuje podporou OpenSSH nebo funkcionalitou Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) pro detekci útoků a zranitelností.

Jak Windows Server 2016, tak nejnovější Windows Server 2019 je možno zalicencovat výhradně v režimu PER core (platba za počet fyzických jader). Platba probíhá spolu s fakturou podle zvolených platebních podmínek – měsíčně, pololetně či ročně.

V rámci licenční smlouvy SPLA jsme schopni zajistit jakoukoliv instalaci ostatních produktů Microsoft podle požadavků zákazníka, např. SQL, Exchange, Commerce a další.

Windows server logo

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ