Novinky

Pomáháme firmám s přístupností

29. května 2017


Master Internet podporuje osvětu v oblasti přístupnosti webových stránek. Pomůžeme s vypracováním analýzy přístupnosti webu.

 

Zákazníkům nově nabízíme pomoc se zvýšením přístupnosti a přehlednosti jejich webových stánek či aplikací. „Tato naše aktivita na poli přístupnosti je díky dlouhodobé podpoře nadaci Světluška dalším logickým krokem,“ říká PR specialistka Master Internet Michaela Rabasová. Inspirací a duchovním otcem projektu auditů je nevidomý programátor Roman Kabelka, který v Masteru působí na pozici webadministrátora.

 

Přístupnost je sice často spojována s uživateli s těžkým zdravotním postižením, její přesah je ale mnohem širší a pomáhá všem uživatelům bez rozdílu. Průchod přístupným webem je rychlý a plynulý. Webové stránky se po zapracování úprav stanou uživatelsky přívětivějšími pro téměř 3 miliony českých seniorů nebo 100 000 nevidomých a slabozrakých. Lépe se v nich vyzná i zhruba 9 % mužů, kteří se potýkají s poruchou barvocitu, nebo až 30 % uživatelů mobilních zařízení. „Čistý a strukturovaný kód nasbírá více plusových bodů u vyhledávačů. Vedlejším efektem přístupnosti tak kromě dobrého jména často bývají i lepší pozice vy výsledcích vyhledávání a vyšší počet objednávek,“ říká Rabasová.

 

Analýzy přístupnosti webu nabízí Master Internet ve třech variantách, přičemž jednotlivé dotazy a základní posouzení jsou zdarma. Prémiový balíček zahrnující vypracování detailní závěrečné zprávy včetně následných konzultací s kodéry startuje na patnácti tisících.

 

Odborným garantem služby je propagátor přístupnosti v Česku Radek Pavlíček. Přístupnosti webových stránek se aktivně věnuje už od roku 2000. Pracuje ve Středisku Teiresiás Masarykovy univerzity, působil i pod hlavičkou Blind Friendly Web brněnského TyfloCentra. O přístupnosti aktivně přednáší, pořádá semináře a workshopy, ale i píše na svém blogu POSLEPU a v magazínu Zdroják.