Zálohovací systémy

Nezbytnost v každém provozu

Základní doplňková služba zálohování pro vás není dostačující, nebo si nejste jistí, jaké řešení zvolit? Obraťte se na naše storage specialisty, kteří kromě diskových polí a zálohovacích systémů pomohou i s výstavbou SAN (Storage Area Network) nebo implementací NAS (Network Attached Storage).

O zálohy se postaráme komplet

Certifikovaní administrátoři vám pomohou, pokud se chcete zcela zbavit starostí se zálohováním. Nejenže celý systém objednáme, zajistíme a zprovozníme, ale budeme ho mít celý pod palcem.

Navrhneme a postavíme

Pro každý typ zákazníka je vhodné jiné řešení. Společně s vámi zmapujeme současný stav, navrhneme zálohovací systém a uvedeme ho do chodu. Pracujeme s osvědčenými technologiemi Dell EMC v našich datacentrech i on-site.

Jsme k dispozici i na konzultace

Servery jsou náš denní chléb a na zálohy disponujeme proškolenými specialisty. Zodpovědně poradíme, kdy je vhodné zvolit FCoE a kdy naopak iSCSI. Zanalyzujeme možná rizika a zodpovíme všechny vaše dotazy.

Jak může vypadat systém pro zálohy?

Jádro systému pro ukládání záloh tvoří typicky storage server s dostupností 99,95 %, který v případě zájmu zajistíme i v režimu managed s kompletní správou. Pro náročné doporučujeme konfiguraci serveru Dell R730xd. Přístup k serveru probíhá standardně přes NFS nebo iSCSI protokol dle preferencí klienta. Takový systém je velmi výhodný svým poměrem cena / výkon, avšak zákazníkům vždy připomínáme, že podobné systémy pro ukládání záloh nemohou nahradit disková pole určená pro produkční data.

Osvědčené technologie

Proč SAN?

Storage Area Network umožňuje nízkou latenci a velkou šířku pásma při připojení ke storage. Pokud hledáte dlouhodobé řešení, které nebude lehké přerůst, je SAN ideální volbou. Přivítáte možnosti, jak snížit náklady? Možný je i pronájem části infrastruktury.

  • Vysoká dostupnost
  • Vysoké IOPS
  • Vhodné pro proměnlivé požadavky na kapacitu storage
  • Geograficky oddělené od provozních dat
  • Rychlý přístup k datům

Administrátor radí

Dobré zkušenosti máme s protokolem FCoE a konvergovanými switchi Dell EMC, řady S5000. Spokojeni jsme s jejich výkonem i spolehlivostí. K implementaci navíc nejsou potřeba speciální síťové karty. A moduly na porty jsou k dispozici od 12 kusů, což je pro většinu klientů naprosto dostačující.

Martin Žídek, technický ředitel

Mám zájem o návrh řešení

Pokud chcete používat tento kontaktní formulář, musíte mít povolený Javascript.

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ