Cloud hosting – uživatelský manuál služby

Poslední aktualizace 16. 5. 2024


V tomto manuálu najdete veškeré informace k službě Cloud hosting. Provedeme vás prvními kroky v zákaznické administraci a vysvětlíme, jak se přihlásit do ovládacího panelu Cloud Director, v němž si svůj cloud budete spravovat. V sekci „Mohlo by se vám hodit“ jsou návody k nejčastějším operacím, které zákazníci chtějí provádět. O možnostech fakturace, poskytovaných zárukách a rozšíření či deaktivaci služeb se dočtete v přiložených odkazech na konci manuálu.

Začínáme

Po zřízení služby obdržíte e-mail s přihlašovacími údaji do Zákaznické administrace a aktivační e-mail s přístupovými údaji k serveru. Pokud jste tyto e-maily neobdrželi, kontaktujte obchodní oddělení.

  1. Přihlášení do Zákaznické administrace provedete na https://admin.masterdc.com/ zadáním loginu (vaše ID, tj. ID zákazníka) a hesla.
  2. Správa cloudu se provádí přes VMware Cloud Director. Údaje pro přihlášení naleznete v e-mailu.
  3. K serveru se připojíte pomocí SSH. Login, IP adresu a heslo najdete rovněž v aktivačním e-mailu.
  4. Máte-li k serveru sjednaný i zálohovací prostor, připojte se k němu.
  5. Operační systém a základní software vám po předchozí domluvě můžeme předinstalovat.

V případě technických problémů kontaktujte náš support na telefonním čísle +420 515 919 805 (volba 1 DC Brno, volba 2 DC Praha) nebo e-mailu support@master.cz. Případně založte tiket pro kontaktování podpory přímo v Zákaznické administraci v sekci Tikety.

Poznámka: Při jednání s technickou podporou budete vyzváni ke sdělení hesla pro technickou podporu, které jste obdrželi v aktivačním e-mailu a které najdete také v Zákaznické administraci (Upravit profilOstatní informace, položka Support heslo).

Mohlo by se vám hodit

Další informace ke službám MasterDC


Máte nejasnosti nebo nápad na zlepšení článku?

Napište nám