Správné místo pro vaše data

Datacentra MasterDC jsou moderní a bezpečná datová centra, která si nenecháváme stavět na klíč, ale sami je budujeme a vybavujeme osvědčenými technologiemi. Samozřejmostí je vstup přes kódové dveře a protipožární ochrana v podobě plynového hašení. Prostory datacentra jsou monitorovány a veškeré dění zaznamenávají bezpečnostní kamery.

Chladicí systém

V Master DC používáme kompresorové chlazení s několika nezávislými chladicími okruhy, vše v zapojení minimálně N+1. Teplotu permanentně monitorujeme desítkami teplotních čidel napojenými na náš centrální monitorovací systém.

Díky freecoolingu můžeme k ochlazení datacentra využívat i nízkých venkovních teplot. Tento moderní způsob chlazení dosahuje maximální efektivity za řádově nižší spotřeby elektrické energie. Namísto kompresorového okruhu je v klimatizačních jednotkách používán glykolový výměník. Pro případy extrémní zátěže máme datacentra vybavena rozvody pro připojení přichlazovacích jednotek a chlazených rackových skříní.

Ke správnému proudění vzduchu v serverovnách přispívají i studené a teplé uličky . Chladný vzduch je rovnoměrně distribuován zdvojenou podlahou k rackovým skříním z přední strany a ohřátý servery pak zezadu nasáván zpět do klimatizace. Aby se chladný a ohřátý vzduch nemísil, jsou studené uličky zakrytované a dokonale oddělené od těch teplých.

Konektivita

Konektivitu zajišťuje několik nezávislých přívodů optických vláken. K poskytovaným službám dodáváme zásadně neagregované vyhrazené linky na portech 100 Mbps, 1 Gbps nebo 10 Gbps.

VÍCE O SÍTI

Energocentrum

Před výpadky elektrického proudu jsou datacentra chráněna transformátory zálohovanými několika zdroji elektrické energie. Plnou zálohu zajišťují paralelně či sériově zapojené UPS jednotky se samostatnými bateriovými moduly. Pro překlenutí delšího výpadku disponujeme dieselovými motorgenerátory , které bez tankování poběží vždy minimálně 24 hodin. K zapojení více diesel agregátů a synchronizaci jejich provozu používáme automatický zátěžový přenosový switch.

Zabezpečení

Dění v datacentrech především pečlivě monitorujeme a evidujeme. Nonstop je přítomna fyzická ostraha budovy a náš support team. Vstup přes kódové dveře je umožněn pouze zákazníkům, kteří prokáží svou totožnost. Pohyb osob po datacentru je pak dále monitorován a nahráván bezpečnostními kamerami. Datacentrum je vybaveno i protipožárním systémem plynového hašení. Ekologický plyn FM 200 je zcela neškodný a šetrný jak k životnímu prostředí, tak k serverům.

Unikátní rackové skříně

Obě datacentra MasterDC disponují nejmodernějšími rackovými skříněmi TS IT značky Rittal. Nejvyšší skříně na českém serverhostingovém trhu o objemu 47 U a rozměrech 600 x 1000 x 2200 mm umožňují pohodlnou montáž díky nové a časově úsporné zaklapávací technologii Snap-In. Bez použití nástrojů lze před umístěním prvního zařízení snadno změnit rozteč mezi předními a zadními nosníky pouhým posunutím. Na požádání zajistíme jakýkoliv jiný rozměr, zejména pro hlubší a širší servery nebo čtvrtinové racky o objemu 10 U.

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ