Datacentra MasterDC

Bezpečná datová centra od MasterDC vybavená kvalitními osvědčenými technologiemi jsou správným místem pro vaše data.

Dbáme na bezpečnost
Dbáme na bezpečnost

Před vstupem do datacentra musí jeden z členů support týmu přiložit dlaň k biometrické čtečce a nechat se identifikovat podle krevního řečiště. Bezpečí serverů je pro nás prioritou a vedle nejlepších technologií ho 24/7 zajišťuje support tým i fyzická ostraha.

Snažíme se myslet ekologicky
Snažíme se myslet ekologicky

Chladíme free coolingem a klimatizačními jednotkami s nižší spotřebou energie. Na životní prostředí myslíme i v krizových situacích, a proto funguje náš protipožární systém na bázi plynového hašení s šetrným ekologickým plynem FM 200.

Energii máme v záloze
Energii máme v záloze

Transformátory s několika zálohovanými zdroji elektřiny nám vytrhnou trn z paty během kratších výpadků. Pro překlenutí těch delších disponujeme dieselovými motorgenerátory, které bez tankování vydrží minimálně 24 hodin.

Nabízíme různé typy racků
Nabízíme různé typy racků

Rackové skříně TS IT o objemu 47 U značky Rittal s technologií Snap-In zajišťují pohodlnou a časově úspornou montáž a jsou nejvyšší na českém serverhostingovém trhu. Poskytujeme ale i racky pro hlubší nebo širší servery o výšce třeba 10 U.

PrahaDC

Celková plocha: 850 m²

Možnosti rozšíření: +350 m²

Lokalita: Kodaňská 46, 101 00 Praha 10

detail

BrnoDC

Celková plocha: 750 m²

Možnosti rozšíření: +500 m²

Lokalita: Cejl 20, 602 00 Brno

detail

Vybavení datacenter

  • Kapacita připojení: N x 10 GigE
  • Kapacity poskytovaných portů: 10 Mbps, 1 Gbps, 10 Gbps
  • Přímý propoj k ostatním DC: CeColo, Master DC Praha/Brno
  • Přístupnost: KVM over IP
  • Monitoring prostoru: kamerový systém se záznamem
  • Zabezpečení přístupu: EZS, biometrie, autorizace osob, nonstop podpora, fyzická ostraha
  • Klimatizace: Vertiv v zapojení N + 1, hybridní chlazení, free cooling
  • Záloha elektrické energie: transformátory s několik zdroji, motorgenerátory
  • Protipožární systém: ekologický plyn FM 200

Čím přesně chladíme?

Přemýšlíme nad spotřebou

V horkých měsících je nutné sály chladit intenzivněji, takže musíme sáhnout po energeticky náročnějším kompresorovém chlazení. Abychom koeficient efektivity (PUE) srovnali, při venkovních teplotách pod 10 °C používáme pouze free cooling.

Náš systém je hybridní

Kombinace ventilových turbín, kompresorového a glykolového okruhu, napojeného přes tlakové potrubí na drycoolery, a klasických klimatizačních jednotek značky Vertiv (dříve Liebert), vše v zapojení minimálně N+1, zajišťuje serverům ideální vlhkost i teplotu.

Používáme volné chlazení

Servery jde chladit i venkovním vzduchem. Stačí ho prohnat přes několikanásobnou filtraci a ohřátý ho zase přetlakovými klapkami poslat mimo budovu. Díky free coolingu se nejenže dostáváme na téměř ideální hodnotu PUE, ale díky úsporám můžeme naše služby nabízet výhodněji.

Zajišťujeme správné proudění vzduchu

Klimatizační jednotky vhánějí chladný vzduch pod podlahu, a když ho ve studené uličce technologie ohřejí, putuje do teplé uličky, odkud ho klimatizace nasaje zpět k ochlazení. Systém zdvojené podlahy a studených a teplých uliček přispívá k správnému proudění vzduchu v sálech.

Jak vypadá naše síť?

V Masteru si zakládáme na spolehlivosti a propustnosti sítě. Proto jsme ji navrhli přesně tak, aby splňovala tato kritéria. Veškeré přípojné body jsou napojeny minimálně ze dvou nezávislých směrů. Při výpadku jedné z linek se provoz automaticky přesměruje do záložního propoje, což zaručí vysokou dostupnost. Používáme prověřená zařízení a protokoly a spoléháme se pouze na kvalitní, moderní technologie (leaf-spine L3 design s použitím 100 GB Ethernetu). Konektivitu zprostředkováváme přes sítě Telia a RETN a s velkými českými operátory, jako O2 nebo UPC, máme přímé peeringové spoje. Celou infrastrukturu sítě chráníme hardwary Radware DefensePro.

Naše síť

Data přesměrujeme bez zbytečných prodlev

Autonomní systém a Border Gateway Protocol (BGP) zajišťují automatické přesměrování datového provozu do jiných páteřních sítí bez výpadku dostupnosti zákaznických serverů. BGP se stará i o to, aby se data k prohlížeči uživatele posílala optimální trasou s co nejmenším možným zpožděním.

IP konektivita

Telia

10 Gbps

RETN

20 Gbps

NIX-CZ

2x10 Gbps

NIX-SK

10 Gbps

Peering.cz

10 Gbps

BR-IX

10 Gbps

Privatní Peeringy

80 Gbps

Kontaktujte nás

Pokud chcete používat tento kontaktní formulář, musíte mít povolený Javascript.

Správné místo pro vaše data

NAŠE DATACENTRA NALEZNETE V PRAZE I V BRNĚ