Virtuální server (VPS) – uživatelský manuál služby

Poslední aktualizace 16. 5. 2024


V tomto manuálu najdete veškeré informace ke službě Virtuální server VPS. Provedeme vás prvními kroky v Zákaznické administraci a v sekci „Mohlo by se vám hodit“ jsou návody k operacím, které chtějí zákazníci nejčastěji provádět. O možnostech účtování, poskytovaných zárukách, rozšíření či deaktivaci služeb se dočtete v odkazech přiložených na konec manuálu.

Začínáme

Zřízení služby VPS lze provést automaticky na stránce virtuálních serverů. Po zřízení serveru obdržíte potvrzovací e-mail s přidělenými IP adresami, ID virtuálního serveru, administrátorským heslem a konfigurací VPS.

  1. Informace o službě, svém účtu a vyúčtování naleznete v Zákaznické administraci, kam se přihlásíte pomocí přihlašovacích údajů, které jste si zvolili při zřizování služby. Přihlašujte se vždy přes adresu https://admin.masterdc.com/.
  2. Parametry serveru si můžete změnit zvolením konkrétního serveru v sekci Virtuální servery, kliknutím na záložku Upravit.
  3. Restart serveru provedete na stejném místě v záložce Akce, kliknutím na tlačítko Restart.
  4. K serveru si můžete nastavit správu systému DNS a DNSSEC.
  5. Máte-li sjednán i zálohovací prostor, využijte návod pro připojení k zálohovacímu prostoru.

V případě technických problémů kontaktujte náš support na telefonním čísle +420 515 919 805 (volba 1 DC Brno, volba 2 DC Praha) nebo e-mailu support@master.cz. Případně založte tiket pro kontaktování podpory přímo v Zákaznické administraci v sekci Tikety.

Poznámka: Při jednání s technickou podporou budete vyzváni ke sdělení hesla pro technickou podporu, které jste obdrželi v aktivačním e-mailu a které najdete také v Zákaznické administraci (Upravit profilOstatní informace, položka Support heslo).

Mohlo by se vám hodit

Další informace k službám MasterDC


Máte nejasnosti nebo nápad na zlepšení článku?

Napište nám