Dedikovaný server – uživatelský manuál služby

Poslední aktualizace 16. 5. 2024


V tomto manuálu najdete veškeré informace ke službě Dedikovaný server. Provedeme vás prvními kroky v Zákaznické administraci a v sekci Mohlo by se vám hodit jsou návody k operacím, které chtějí zákazníci nejčastěji provádět. O možnostech fakturace, poskytovaných zárukách, možnostech rozšíření či deaktivace služeb se dočtete v přiložených odkazech na konci manuálu.

Začínáme

Po zřízení služby obdržíte e-mail s přihlašovacími údaji do Zákaznické administrace a aktivační e-mail s přístupovými údaji k serveru. Pokud jste tyto e-maily neobdrželi, kontaktujte obchodní oddělení.

  1. K dispozici vám je administrátorský (root) účet k rebootování serveru či instalaci systémových služeb.
    • U managed varianty pouze uživatelský přístup přes SSH nebo FTP.
  2. Přihlášení do Zákaznické administrace provedete na https://admin.masterdc.com/ zadáním loginu (vaše ID, tj. ID zákazníka) a hesla.
  3. Údaje o umístění serveru, přidělené IP adresy a nastavení DNS najdete v aktivačním e-mailu a v Zákaznické administraci.
  4. Konfigurace portu switche, do kterého bude připojena konektivita dedikovaného serveru, najdete v popisu Připojení zařízení k hostingové síti MasterDC.
  5. Máte-li k serveru sjednaný i zálohovací prostor, připojte se k němu.
  6. Operační systém a základní software vám po předchozí domluvě nainstalujeme, případně můžete využít návod na instalaci OS Debian.

V případě technických problémů kontaktujte náš support na telefonním čísle +420 515 919 805 (volba 1 DC Brno, volba 2 DC Praha) nebo e-mailu support@master.cz. Případně založte tiket pro kontaktování podpory přímo v Zákaznické administraci v sekci Tikety.

Poznámka: Při jednání s technickou podporou budete vyzváni ke sdělení hesla pro technickou podporu, které jste obdrželi v aktivačním e-mailu a které najdete také v Zákaznické administraci (Upravit profilOstatní informace, položka Support heslo).

Mohlo by se vám hodit

Další informace ke službám MasterDC


Máte nejasnosti nebo nápad na zlepšení článku?

Napište nám